2018-12-11 07:39   4216  

Про що можна говорити з дитиною в сім’ї? Теми для індивідуальних розмов досить різноманітні. З дітьми молодшого дошкільного віку слід говорити про близькі й доступні речі.

 Приблизна тематика розмов із дітьми 3—4 років:

 «Режим дня дитини»

Що було сьогодні на сніданок? Що їла в обід? Що бабуся готує на вечерю? Хто тобі допоміг прибрати ліжко? Як ти умивалась? Чим займалась до обіду? Що робила після обіду?

 «Іграшки»

Як звати твоїх ляльок? Якими іграшками ти граєшся? Що ти будуєш з кубиків? Куди їде машина?

 «Одяг і взуття»

Якого кольору сукня, сорочка? Хто купив тобі пальто? Де зберігається твій одяг? Що спочатку потрібно одягати? Як назвати цей одяг (колготки, панчохи, шкарпетки, фартух)? Що потрібно взути на ноги?

 «Меблі»

В чому зберігається посуд (книжки)? На чому ти сидиш? Де ти спиш? Що стоїть у тебе в кімнаті? Що є у нас на кухні? Де зберігається твій одяг?

 «Члени сім’ї»

Як звати маму, тата, брата чи сестру, бабусю, дідуся? Чим займається мама, бабуся, татко? Де твій старший брат чи сестра?

 «Рослини і тварини»

Які квіти у нас ростуть? Хто доглядає за квітами? Чи є дерева і кущі на вулиці? Як звати кішку (собаку)? Що їсть кішка (собака)? Хто годує тварин? Чи є у тебе акваріум? Хто живе в акваріумі?

 


Тематика розмов для дітей 5—6 років значно розширюється. З дітьми цього віку не доцільно обмежитись тільки розмовами на близькі побутові теми.

Старшим дошкільникам доступні вже більш загальні теми, які виходять за межі їх безпосереднього чуттєвого досвіду.

 

«Праця дорослих»

Де працює мама, тато? Чим вони займаються на роботі? Хто будує будинки? Хто вирощує хліб, овочі? Хто водить машину, тролейбус, трамвай? Хто працює в магазині? Хто приносить пошту?

 

«Свята»

Як називається це свято? Як ти готувалася до свята? Як у сім’ї готувались до свята?

 

«Діяльність дитини»

Якими іграшками ти граєшся? Які у тебе іграшки? Що ти робив впродовж дня? Що ти будував з конструктора? Що малював? Що робив на вулиці? З ким ти грав у дворі? З ким ти товаришуєш?

 

«Казки, оповідання, книжки»

Яка книжка тобі найбільше подобається? Чому? Що зображено на ілюстраціях книжки? Про що тобі читав татко?

 

«Транспорт»

На чому люди їздять? Які види транспорту ти бачив у нашому місті? Чим батьки їдуть на роботу? Що перевозять літаками?

 Такі розмови проходять у невимушеній формі. Дитина повинна відчути, що дорослому насправді цікаво послухати про те, чим займалась вона впродовж дня.

Своєрідний звіт маленької дитини про свою денну діяльність змушує її пригадувати, мислити. Дитина звикне до таких розмов, і надалі сама буде розповідати батькам про своє дитяче життя, мрії та бажання.