2019-05-28 16:59   637  

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (директор Ігор Максимчук) 30 травня 2019 року о 14.00 год. у СШ № 5 (І.Франка. 19, актова зала)   відбудеться нарада фізичних осіб – підприємців та відповідальних осіб за організацію харчування школярів у закладах загальної середньої освіти міста Івано-Франківська за участі представників управління Держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську, ДП «Івано-Франківськ стандартметрологія».

Серед основних питань - про основні завдання організації здорового харчування школярів у 2019-2020 н.р. та нове шкільне харчування, про  впровадження системи HАССР (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) — система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок) та інші.

Сьогодні учасники освітнього процесу активно обговорюють проект «Нове шкільне харчування» та «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах».

Нове шкільне харчування – це проект з покращення культури харчування у школах України, заснований кулінарним експертом Євгеном Клопотенко.

«У збірнику наведені найкращі страви з усього світу. Кожна страва, окрім детального рецепту, містить історію про своє походження та невеличкий опис – як готувати, з чим та навіщо. Так кухарям буде легше, а дітям  – цікавіше. Бо цей збірник створений для того, щоб діти повернулися у їдальні. Щоб замість швидкого перекусу у них був смачний гарячий обід. Щоб діти виростали із думкою, що м’яту можна додавати до салатів, і це нормально. Можна поєднувати м’ясо із ягідними соусами. Так, людина розвивається за допомогою їжі. Вона з дитинства вчиться їсти смачно, грамотно та різноманітно. Новий збірник рецептур – це перший крок до зміни культури харчування нашої нації», - зазначено у вступі посібника.

Рецепти, що наведені в даному посібнику, згідно з отриманим Висновком від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, вже мають дозвіл на використання за призначенням.