2022-05-20 13:42   193  

Вихованців Івано-Франківської МДЕС (директор Ганна Левицька) запросили взяти участь у Міжнародних іграх «GLOBE», які відбуватимуться з 26 до 29 травня 2022 року в чеському місті Збірох.

Програма GLOBE – це міжвідомча програма зі структурою управління, яка фінансується Національною адміністрацією з аеронавтики і космонавтики (NASA), Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) і Національним науковим фондом (NSF). Програма підтримується Державним департаментом США, яке заключило договір з більш ніж ста країнами, які розвивають програму на національних та регіональних рівнях.

На сьогодні до програми GLOBE долучилися 152 країни світу, понад 27 000 навчальних закладів. У рамках програми підготовлено більше 20 000 учителів, які працюють з понад 1 500 000 учнів. Наукова електронна база даних GLOBE налічує понад 125 млн. вимірювань, зроблених учнями за час існування програми.

GLOBE (Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля) – це частина міжнародної науково-освітньої програми, яка надає можливість учням, учителям, вченим та громадянам з усього світу брати участь у процесі збору даних про навколишнє середовище та наукових дослідженнях.

Програма GLOBE передбачає створення всесвітньої дослідницької групи, що складається з учнів і вчителів, які співпрацюють з ученими-екологами з метою вивчення взаємозалежних процесів єдиної екологічної системи нашої планети. Водночас діяльність цієї групи націлена на підвищення рівня екологічної освіти школярів та екологічної свідомості населення в усьому світі.

GLOBE надає можливість дітям навчатися через проведення власних наукових спостережень за навколишнім середовищем, підготовці звітів, внесенні отриманих даних на сайт та подальше використання своїх даних та даних інших шкіл для співпраці з вченими та школярами з усього світу.

Принагідно слід відзначити, що вихованці Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції приєдналися до цієї програми у 2015 році. Щорічно Івано-Франківська МДЕС  визначається найкращим закладом України за цією програмою. Також МДЕС неодноразово ставала переможцем цієї програми й на міжнародній арені: у 2015 році  отримали бронзову медаль від Міжнародного центру GLOBE (США),  у 2016 році - срібну медаль, а з 2017 по 2022 роки – ставали володарями золотих медалей.  Міська дитяча екологічна станція занесена на віртуальну дошку пошани на Міжнародному вебсайті програми GLOBE.

Працівники Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради бажають команді МДЕС гідно прославити честь нашого міста і України в Чехії і донести до світової громадськості, що незважаючи ні на що, Україна була, є і буде одним із лідерів освітньо-культурного життя нашої Планети.