Методичний дайджест   2021-03-18 19:46   41  

18 березня 2021 року відбулося онлайн-засідання Школи професійної адаптації практичних психологів за темою «Булінг – алгоритм вирішення проблеми».
Безпечним середовище освіти можна назвати лише тоді, коли в ньому наявні певні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, відсутність будь-яких проявів насилля, а також дотримання прав і норм психологічної, соціальної та фізичної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Робота над створенням безпечного освітнього середовища є безперервним процесом профілактики або реагування на будь-які виклики життя. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти має бути системним процесом.
У теоретичній частині онлайн-засідання методист центру практичної психології Департаменту освіти та науки Вікторія Бурдіна звернула увагу практичних психологів на нормативно-правове врегулювання протидії булінгу, порядок реагування на випадки цькування, розповіла про алгоритм дій педагогічних чи інших працівників закладу освіти в ситуації булінгу, порядок застосування заходів виховного впливу, висвітлила питання щодо методів діагностики булінгу (цькування) в закладі освіти з метою своєчасного реагування та організації системної протидії булінгу і кібербулінгу.
В практичній частині засідання Наталя Павлюк, практичний психолог ліцею ім. М. Сабата, ознайомила учасників засідання із особливостями створення google форм (опитувань/анкетувань для учнів, педагогів та батьків) за темою «Булінг та його прояви в дитячому середовищі». За допомогою анонімних опитувань, в яких діти, освітяни, батьки, відповідають на прості запитання, можна оцінити рівень булінгу в закладі освіти в цілому чи в певній групі/класі. Практичні психологи навчились самостійно створювати google-опитувальники, враховуючи потреби та особливості закладу, в якому працюють.