Новини   2021-02-19 10:53   56  

 Отець Віталій Сенько ще навчаючись у семінарії, розпочав свою педагогічну практику в Католицькій школі вчителем курсу «Основи християнської етики». Кожній дитині – світло любові, адже справжня школа, як і велична святиня, зіткана з добра, - вважає отець Віталій. Його уроки не закінчуються із дзвінком, бо школярі часто затримують отця на перервах, адже дуже люблять з ним поспілкуватися. Для учнів він є другом, наставником, мудрим порадником, який навчає та виховує власною людяністю та любов’ю.

Освіту от.Віталій Сенько здобував у Івано-Франківській духовній семінарії та Університеті Короля Данила. У міському конкурсі «Учитель року курсу «Основи християнської етики» - 2021» вирішив взяти участь, тому що завжди намагається бути відкритим, йти назустріч новим людям та новим ідеям. Доказом цього є і те, що у 2018 році о.Віталій Сенько здобув ІІ місце у XIV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», продемонструвавши найкраще знання Святого Письма. Конкурс проходив на базі Національного університету «Острозька академія».

Найбільшим своїм покликанням вважає роботу з молоддю на парафії Різдва Пресвятої Богородиці м.Івано-Франківська. Саме з молоддю і для молоді організовує велопрощі до Зарваниці, Крилоса, Погоні. Веломандрівки спонукають священника до цікавих та незвичних роздумів. о.Віталій вважає, що якби у час, коли жив Христос, був велосипед, то Спаситель їздив би на ньому, ще й Апостолів заохочував би. У часі велопрощі роздумує над уривками зі Святого Письма, молиться вервицю, або молиться за тих, хто попросив його про молитву. Окрім того, організовує походи в гори, різноманітні поїздки, табори, вечірні чування.

Отець є капітаном збірної Івано-Франківської Архієпархії з футболу.

“Я з футболом на “ти”. Ще у дитинстві навчався у спортивній школі, і цей вид спорту був для мене номером один. Далі у моєму житті з’явився Бог, і він тепер поза конкуренцією, тому футбол на другому плані”, - розповів в одному з інтерв’ю о.Віталій. Священник також влаштовує футбольні турніри для учнів.

Цікавий, завжди радісний, неординарний і зі Святим Письмом у руках – саме таким для учнів є і залишається учитель християнської етики о. Віталій Сенько.