Новини   2019-12-26 15:11   133  

24 грудня 2019 року в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери відбувся урок історичної пам’яті «В’ячеслав Чорновіл: сила духу і віри».

         …Є люди, як зорі. Вони погаснуть, а світло від них ще довго-довго блукає всесвітами наших душ, нагадуючи кожному: хто ми? звідки ми? куди ідемо? Таким був на небосхилі української історії  В’ячеслав Максимович Чорновіл, який всупереч давній мудрості таки став пророком у своїй Вітчизні. Вихованці історичного гуртка ЦПВУМ імені С. Бандери «Спадкоємці» під керівництвом Богдана Максимця спільно із своїми ровесниками із ліцею імені В’ячеслава Чорновола під керівництвом вчителів Лілії Павленко, Наталії Когут та Зоряни Рошкевич ознайомили присутніх з його політичною спадщиною, творчим і науковим доробком, розкрили роль В. Чорновола у становленні незалежної держави. Перед учнівською молоддю виступив і поділився своїми спогадами відомий прикарпатський журналіст Роман Гладиш, який особисто знав В’ячеслава Чорновола. Роль і значення постаті В’ячеслава Максимовича Чорновола неможливо переоцінити. Відомий правозахисник, дисидент, борець… Завдячуючи діяльності Чорновола та групі національно свідомих українців, що створили Народний Рух України, Україна прийняла Акт про державну незалежність. Уже двадцятий рік Україна іде босоніж по разючих осколках вітрового скла того авто, в якому він розбився на Бориспільському шосе. Іде в сльозах, ноги ріже  до крові, Чорновіл нагадає не раз: «Україну любіть не на слові».

         Сьогодні, як ніколи, актуальний його заповіт: «Любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелось гірко любити – втративши».