Новини   2019-10-09 09:18   135  

З метою популяризації та ефективного розвитку STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти 08 жовтня 2019 року у комунальному закладі позашкільної освіти «Центрі освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради» відбувся І Всеукраїнський фестиваль STEM-освіти.

Про розвиток STEM-освіти у ЗЗСО розповіла заступник директора Департаменту Наталія Микула. Про особливості застосування STEM-підходів до викладання природничих дисциплін розказала директор ІМЦ Департаменту освіти та науки Олександра Савка.

В.о. директора Центру освітніх інновацій Марія Починок розповіла учасникам фестивалю історію створення закладу, про успішні STEM-проекти у місті, області та України, важливість їх реалізації  в ЗЗСО.

Методист Центру освітніх інновацій, кандидат хімічних наук Лілія Мідак презентувала ефективні способи реалізації STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

У науково-теоретичному блоці фестивалю презентували цікавий досвід роботи Ігор Лютак, директор Інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Анна Луцась, кандидат хімічних наук, доцент, керівник філіалу «STEM-дівчата» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Практичний блок реалізовувався у дванадцяти локаціях. Керівниками локацій були 24 науковці факультетів природничих наук математики, інформатики та фізико-технічного факультету.

Досвід реалізації STEM-освіти у ЗЗСО та позашкільних закладах освіти презентували вчителі ПМЛ, керівники гуртків Центру освітніх інновацій та Центру технічної творчості.

Учасники фестивалю взяли участь у віртуальних та реальних хімічних, фізичних та біологічних лабораторіях. Кожен учасник фестивалю власноручно виготовив STEM-листівку на майстер-класі з фахівцями Центру освітніх інновацій.