Методичний дайджест   2019-10-09 11:56   110  

Одна із ключових компетентностей сучасної людини – володіння іноземною мовою.

Зміна ставлення до вивчення іноземної мови закладена у державних навчальних програмах: сьогодні це вже не просто навчальний предмет, а життєве уміння. Згідно з програмою володіння іноземною мовою – це не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Таке зміщення акценту збігається із сучасною тенденцією – компетентнісним підходом до навчального процесу, за яким спілкування іноземною мовою є однією з десяти ключових компетентностей людини XXI століття.

Незважаючи на зміщення акцентів у державних програмах, ми часто стикаємося з тим, що вчителі й надалі забезпечують учнів фактами, даними, формулами, теоріями та іншого роду інформацією, проте така роль вчителя уже давно застаріла.

Що учні можуть робити з отриманою інформацією? Чи вміють вони перевіряти, синтезувати, зважувати та передавати її? Чи можуть вони відібрати найкорисніше? Як вони працюють з інформацією та вирішують проблеми? Знайти відповідь на вирішення цих  та багатьох інших запитань допомагали вчителям англійської мови методисти видавництва Express Publishing  із Великобританії Daniel Morris та Alex Roditis на навчально-методичному тренінгу "Express Development Teacher's Day", який проходив 8 жовтня 2019 року на базі НВК "Школа-гімназія №3".