Методичний дайджест   2019-04-22 18:00   297  

 Література вчить нас жити. Вона   потрібна нам, як хліб, як повітря, як вода.

 О.Гончар

 19 квітня 2019 року на базі НВК «Школа-гімназія № 3» (директор Дмитро Скиданчук) відбулося урочисте закриття загальноміського Тижня зарубіжної літератури «Література – мистецтво слова». Свято підготували педагоги та учні НВК «Школа-гімназія № 3» під керівництвом голови міського методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури Галини Павлікової.

Особливо майстерним було пісенне обрамлення заходу. У виконанні шкільного інструментального оркестру (керівник Любов Протас) прозвучав виступ «Акордеоніст грає джаз». Під оплески глядачі слухали ученицю 11 класу Марина Стефанів  (пісня «Зимова ніч» на вірш Бориса Пастернака). Молоді актори, учні 5 класу НВК «Школа-гімназія № 3» та учні 8-10 класів ЗШ № 18, продемонстрували вміння декламувати поезії, озвучувати ролі Шерлока Холмса та доктора Ватсона, осмислювати красу художнього слова та мистецтво живого мовлення. Варто відзначити уривок із п’єси «Ромео і Джульєтта», що доповнився ніжним вальсом у виконанні старшокласників ЗШ № 18.

Художньо-естетичним забарвленням відзначилася виставка лепбуків переможців огляду-конкурсу. Педагоги та школярі звернули увагу на яскраве оформлення та змістове й тематичне наповнення творчих робіт. Цікавою виявилася презентація найкращих буктрейлерів із зарубіжної літератури, що свідчить про підвищення  читацьких інтересів, рівень ІТ-компетентностей учнівської молоді.

Варто відзначити рубрику «Хроніка Тижня», коли глядачі могли ознайомитися із заходами, що відбувалися впродовж Тижня зарубіжної літератури, за допомогою мультимедійної платформи. Цікавою була форма відеоінтерв’ю, коли учні НВК «Школа-гімназія № 3» та ЗШ № 19 відповідали на запитання «Навіщо Вам знати зарубіжну літературу». За відгуками школярів можна було відзначити, що таким чином у молоді формуються життєві компетентності та розвиваються естетичні смаки.

Урочистим було нагородження переможців літературних конкурсів із зарубіжної літератури: конкурсу буктрейлерів, огляду-конкурсу лепбуків «Улюблені письменники та їх твори» та літературного конкурсу «О, велич таланту!» Методист ІМЦ Наталія Рущак привітала присутніх педагогів та учнівську молодь із перемогами в конкурсах та побажала досягати нових вершин на шляху до пізнання літературних і культурних традицій народів світу. Наталія Рущак зазначила, що Тиждень зарубіжної літератури  охопив велику чисельність учнів та є дуже дієвою формою роботи, оскільки сприяє популяризації творчої майстерності вчителів зарубіжної літератури й залучає до активної взаємодії учасників освітнього процесу.