Методичний дайджест   2019-11-07 13:38   161  

На базі ДНЗ №33 “Кристалик” (керівник Г. Шевчук) 6 листопада 2019 року проведено практикум для практичних психологів закладів дошкільної освіти міста:  «Теорія розв’язання винахідницьких завдань в роботі практичного психолога ЗДО: творча зустріч в інтелектуальному кафе». Практичний психолог закладу Наталія Яремак ознайомила учасників  із власним досвідом роботи, зокрема із впровадженням в освітній простір дитячого садка ТРВЗ-технології, у якій розвиток творчих здібностей є пріоритетним, і яка спрямована на розвиток гнучкості, рухливості, системності, диалектичності мислення і творчої уяви - фундаменту творчої особистості дитини дошкільного віку.

«Сучасні реалії життя ставлять нові вимоги до діяльності дошкільної психологічної служби, зокрема до розвитку дитячої творчості. Практичному психологу дуже важливо створити під час корекційної та розвиткової роботи таку ситуацію, яка б сприяла сплеску дитячої фантазії, атмосфері творчого натхнення, а також допомогти педагогам, батькам стимулювати розвиток творчих здібностей дошкільників», - зазначила методист ЦППСР Ірина Рошак.

Під час майстер-класу практичні психологи ознайомилися із конструктором ефективних методів і прийомів технології ТРВЗ, активно пропрацювали ігри та вправи, які допомагають психологу закладу дошкільної освіти активізувати у дітей творчий потенціал та отримати в цілому позитивну динаміку в розвитку творчих здібностей вихованців.

ТРВЗ докорінно змінює стиль роботи практичного психолога з дітьми, робить дошкільнят вільними, вчить думати, шукати, розв’язувати свої проблеми самостійно, а головне, - допомагає дорослому життєрадісно та винахідливо збуджувати інтерес дітей до творчості; виховує душу, здатну робити добрі і прекрасні вчинки.

Зустріч за круглим столом нікого не залишила байдужим. Окрім корисної інформації, усі отримали море позитивних емоцій!