Методичний дайджест   2019-08-30 13:52   156  

Недостатньо знати,

необхідно також застосовувати

Анатоль Франс

Сьогодні освіта у всьому світі стоїть перед великим викликом, оскільки слідування традиційним методам навчання вже не є достатнім. Відповідний спосіб передачі знань так само важливий, як і те, чому ми навчаємо зростаюче покоління.

Хочемо ми того чи ні, ІТ стали невід’ємною частиною сучасного життя і посядуть значне місце в суспільстві майбутнього. Робити вигляд, що гаджетів не існує безглуздо. Вони вже є частиною життя, тому їх треба робити частиною навчального процесу. Гаджети приваблюють дітей, і заборонами тут нічого не вдіяти. Треба спрямовувати цю цікавість у бік навчання.

27 серпня 2019р. в рамках засідання серпневих педагогічних студій на базі ЗШ №10 (директор Р.Куриндаш) учителі фізики освоювали сучасні інструменти цифрових освітніх технологій. Педагоги поділилися досвідом роботи з програмами створення різноманітніх тестів, презентацій та відео до уроку, складання карт знань, розглянули можливості віртуальної лабораторії Go-Lab.

Освітяни опрацювали сучасний інструментарій шкільних уроків з фізики - освітню платформу mozaBook. За рахунок численних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей ця платформа дозволяє зробити урок цікавим та інформативним. Видовищні інтерактивні елементи і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають у більш легкому засвоєнні навчального матеріалу.

Учитель ЗШ №22 Леся Мельник проаналізувала завдання зовнішнього незалежного оцінювання та висновки експертних комісій.

Викладання фізики у школі повинно вийти на якісно новий рівень, тобто школярі мають вміти застосовувати нові форми й методи вирішення практичних завдань, використовуючи сучасні ІТ-технології.