Методичний дайджест   2021-04-15 17:02   60  

15 квітня 2021 року на базі Дитячо-юнацького пластового центру (директор О. Румак) Центром практичної психології та соціальної роботи спільно з ГО «Родина Кольпінга на Прикарпатті» (голова ГО В.Шегда) розпочали реалізацію проєкту «Медіація в освітніх закладах». Для практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти проведено навчальний семінар-практикум «Створення безпечного шкільного середовище. Запобігання та вирішення конфліктів».
Медіація в школі стає складовою частиною виховної робити з учнями в закладі освіти. Медіативні практики - важливим інструментом для позитивного вирішення конфліктів. Медіація виступає тим методом, який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.
Учасники семінару-практикуму обговорювали види конфліктів, причини їх виникнення, наслідки конфліктів, а також розробляли основні стратегії виходу з конфліктних ситуацій в шкільному середовищі.