Методичний дайджест   2019-09-06 09:52   130  

  «Кожна людина - відображення свого внутрішнього світу.

Як людина мислить, такою вона і є в житті»

Марк Туллій Цицерон

Проблема збереження ресурсного стану, вміння усвідомлювати свої потреби, турбуватися про себе, раціонально та адекватно використовувати власну енергію, зберігати себе у спілкуванні з іншими стає актуальною у роботі практичного психолога. Постійний контакт з людьми, які потребують допомоги, вимагає від психолога співчуття та співпереживання. Щоденна душевна віддача, прояви емпатії можуть включити механізми ретравматизації фахівця.

                4 вересня 2019 р. в рамках засідання серпневих педагогічних студій, які відбулися в ДУ «ДНЗ (дитячий садок) «Веселка» Національної поліції України» (завідувач Т.Мушинська) на тему «Центрування як пошук внутрішнього ресурсу практичного психолога», практичні психологи закладів дошкільної та позашкільної освіти вчилися турбуватися про себе та знаходити внутрішні ресурси для відновлення.

Практичний психолог закладу, Леся Антощук, презентувала досвід своєї роботи, який спрямований був на відновлення власних точок опори, внутрішніх ресурсів та потреб.

Опора - це наші ресурси, тому в житті практичного психолога має бути місце не лише для професійного росту, а й для відновлення всього організму. Принцип особистого захисту простий: його можна висловити одним словом - баланс. Рівновага між витратою ресурсів та їх відновленням дає змогу зберегти здоров’я та працездатність на довгі роки. Важка робота передбачає якісний відпочинок. Щоб ефективно відновитися, треба просто прислухатися до себе. І обирати саме той вид відпочинку, який відповідає витраченому ресурсові.

На завершення роботи педагогічної студії методист ЦППСР Ірина Рошак окреслила та проаналізувала основні види та напрямки роботи методичного об’єднання практичних психологів ЗДО та ЗПО міста. Також акцентувала увагу на змінах щодо ведення ділової документації.