Методичний дайджест   2021-03-31 16:54   37  

31 березня 2021 року відбулося засідання школи молодого психолога закладів дошкільної освіти у форматі воркшоп: «Селф-коучинг як технологія професійного розвитку педагога».
Сучасний психолог зустрічається з багатьма викликами. Справитися з цим зможе тільки психолог нової формації, який прагне постійно розвиватися, вчитися, думати і діяти. Необхідною умовою цього процесу є використання різноманітних технологій, вдосконалення як власної професійної діяльності, так і особистісного розвитку в цілому. Однією з таких технологій є селф-коучинг. Селф-коучинг допомагає підготувати педагога з інноваційним типом мислення, творчого, умотивованого.
У ході ШМП розглянуто зміст, можливості та рівні професійних змін педагога при використанні технології селф-коучингу.
Основна особливість і відмінність селф-коучингу – сприяння тому, щоб людина сама навчилася, а не навчити її. І тут важливо, щоб практичний психолог закладу освіти міг професійно розповісти про механізми, парадокси та вплив мотивації на результат, зміг налаштовувати та мотивувати не лише на досягнення мети та отримання результату, але й на набуття досвіду під час самого процесу навчання.
Під час заняття практичні психологи на власному досвіді переконалися, що самокоучинг – ефективна модель самостійної роботи з власними думками, почуттями, внутрішніми установками з метою вирішення найрізноманітніших особистісних та професійних завдань. Ця техніка дозволяє особистості подивитися на себе з іншого боку, оцінити ситуацію, що склалася, знайти різні способи вирішення проблеми, проаналізувати їх і обрати найоптимальніший, скласти план дій на майбутнє, навчитися контролювати свої дії та активно співпрацювати з іншими.
На засіданні молоді психологи збагатилися новими знаннями, арсеналом мотиваційних вправ та коучтехніками для роботи з педагогами.