Методичний дайджест   2021-01-29 15:42   54  

28 січня 2021 року на базі ліцею № 13 (директор Н.Стефанишина) відбулася методична студія «Розвиток етнічної самосвідомості, ідентичності, толерантності у підлітковому віці» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади.  Метою заходу було підвищення рівня теоретичних знань щодо питання розвитку етнічної самосвідомості та ідентичності.

Під час теоретичного модулю практичний психолог ліцею №13 Лариса Талайло висвітлила питання щодо психологічних особливостей етнічної самосвідомості та ідентичності українців в умовах глобалізації сучасного суспільства. Практичні психологи визначили, що сприятливою для розвитку особистості та етнічної групи є саме позитивна етнічна ідентифікація. Діти і дорослі, які позитивно сприймають рідну країну, рідну етнічну групу та самих себе як представників етнічної групи, здатні до конструктивної побудови взаємин з представниками своєї та інших етнічних груп. Позитивна етнічна ідентифікація дає особистості почуття психологічної безпеки і стабільності.  Також учасники заходу розглянули основні напрямки формування етнічної ідентичності та толерантності підлітків в умовах сучасної школи.

Увазі присутніх практичним психологом ліцею №16 Галиною Степанюк було презентовано дослідження психологічних аспектів толерантної поведінки дітей підліткового віку.

У практично-прикладному модулі студії на майстер-класі Практичні психологи під керівництвом Бахмат Н. М., вчителя-методиста образотворчого мистецтва ліцею №16, створили ескіз орнаменту власного імені. Про виховання етнічної самосвідомості через естетику хореографічного мистецтва розповіла учасникам семінару вчитель хореографії ліцею №13 Хлабата О.П.  Також у ході проведення методичної студії учасники  заходу взяли участь у театралізованому мініпроєкті «Феєрія Маланки» під керівництвом вчителя музичного мистецтва ліцею №13 Красій Р.З..

Семінар відбувся в теплій, дружній атмосфері плідної співпраці організаторів та гостей ліцею.