Методичний дайджест   2021-03-26 16:02   41  

25 березня 2021 року на базі ліцею № 17 (директор С. Герасимчук) відбувся онлайн-семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти за темою «Аспекти роботи практичного психолога з дітьми із особливими освітніми потребами».

Світ очима дітей з особливими освітніми потребами – особливий та розмаїтий. Вони вчаться жити повноцінним життям і основне завдання дорослих – допомогти їм у цьому. Саме педагоги, працівники психологічної служби повинні створити умови і надати допомогу в психологічній та соціальній адаптації, підготовці до повноцінного життя в суспільстві дітей з особливими освітніми потребами. Навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти, в середовищі однолітків, участь у класних та загальношкільних заходах сприяє їх соціальній адаптації. Таке навчання є корисним і для інших дітей, вони вчаться розуміти проблеми інших, стають добрішими та уважнішими.
У теоретичній частині семінару-практикуму практичний психолог ліцею № 6 Тетяна Погайдак висвітлила питання щодо важливості командного підходу в організації навчального процесу дитини з особливими освітніми потребами, розширила та систематизувала знання учасників щодо основних напрямків роботи практичного психолога з дітьми із ООП та їх батьками. Анастасія Микитин, практичний психолог ліцею № 17, розповіла про алгоритм впровадження інклюзивного навчання в ліцеї, ознайомила із простором ресурсної кімнати «Дивосвіт», в якій проводить корекційно-розвиткові заняття з дітьми з особливими освітніми потребами.
У практичній частині семінару практичні психологи створили власну модель співпраці працівників психологічної служби з педагогами і батьками, яка б сприяла засвоєнню знань, умінь і навичок, успішній адаптації, реабілітації, особистісному становленню дітей з порушеннями психофізичного розвитку, позитивному формуванню їх взаємин з однолітками, інтеграції в соціумі.