Методичний дайджест   2020-03-02 15:06   61  

 28 лютого 2020 року делегація освітян міста Івано-Франківська у складі завідувача логопедичного пункту Тетяни Кудярської, вчителів-логопедів логопедичного пункту Ірини Салиги, Людмили Скавінської, Марії Трохимчук, учителя-логопеда НРЦ Наталії Богославець, методиста ІМЦ Людмили Чмелик взяла участь у одноденному семінарі-практикумі «Особливості організації та впровадження інклюзивного навчання: практичний досвід», що відбувся на базі Вигодської спеціальної школи Івано-Франківської обласної за сприяння Благодійного фонду громадської організації «Крок у життя» в рамках реалізації міжнародного проєкту «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти в Україні», за підтримки відділу преси культури та освіти Посольства США в Україні та Глобального ресурсного центру розвитку інклюзивної освіти університету Міннесоти (США).

Мета семінару-практикуму – надання методичної та практичної допомоги педагогам та зацікавленим особам, що працюють у сфері інклюзивного навчання, розвиток практичних навичок навчання учнів з особливими освітніми потребами (ООП).

Учасники делегацій з України (156 педагогів) взяли участь у практикумах щодо заповнення індивідуальної програми розвитку учня, складання планування співпраці між педагогами закладу освіти для створення якісного інклюзивного простору. Цікавими та корисними були майстер-класи, під час яких педагоги отримували практичні поради щодо організації навчання дітей з порушенням зору у класі, організації та проведення занять із лікувальної фізкультури. «Сенсорні» поради щодо проведення корекційно-розвиткових занять з розвитку мовлення подала завідувач логопедичного пункту Департаменту освіти та науки Тетяна Кудярська під час проведення власного майстер-класу. Тетяна Романівна узагальнила досвід фахівців Івано-Франківська щодо використання інноваційних технологій «Ранкові зустрічі», «Кінезіологія», «Шість цеглинок», «ТРВЗ», «Кольоротерапія» та виокремила низку практичних рекомендацій для фахівців, адаптувавши матеріал до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Нові знання та інноваційний досвід, отриманий під час семінару-практикуму, буде використано вчителями-логопедами у закладах освіти міста.