Методичний дайджест   2019-09-30 08:24   112  

З 26 до 28 вересня 2019 року відбувся навчальний семінар «Психічне здоров’я дітей та підлітків: досвід США для України» за участю фахівців із США у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», на який були запрошені педагогічні працівники закладів освіти міста Івано-Франківська, що займаються з такою категорією дітей. Участь у цьому семінарі взяли також і вчителі-логопеди міста.

Семінар проводили фахівці з США: проф. Роберт Нікель – поведінковий педіатр (OHSU, USA); доц. Лінда Шмідт – директор медичного центру при університеті OHSU, дитячий та підлітковий психіатр; Ханна Санфорд-Келлєр – логопед, що спеціалізується на розладах спектру аутизму та інших нейророзвиткових розладах (OHSU, USA); Тетяна Тердаль – мама дітей з аутизмом, активна діячка із захисту прав людей з обмеженими можливостями, член Правління Консультативного комітету сім’ї з питань аутизму в штаті Орегон.

Впродовж трьох днів фахівці первинної та вторинної ланки допомоги (психологи, логопеди, асистенти вихователів та вчителів) мали можливість опрацювати наступні питання:

  • науково-обґрунтовані методи діагностики й терапії опозиційно-викличного розладу поведінки;
  • діагностичні критерії аутизму;
  • особливості повідомлення батькам діагнозу;
  • розвиток мовленнєвих навичок у дітей з розладами спектру аутизму.

Під час семінару бажаючі запитували гостей про незрозуміле, обговорювати випадки з власного досвіду, вправлялися у відпрацюванні певних прийомів роботи. Час запитань-відповідей був важливим для педагогів, так як давав можливість висловитися, отримати відповіді про наболіле, почути про досвід колег тощо.

Учасники семінару отримали сертифікат участі в семінарі від Науково-дослідного центру когнітивної психології та психотерапії наукового парку «Прикарпатський університет».