Новини   2020-03-25 16:02   42  

 

 

У житті кожної дитини важливу роль відіграє її живе спілкування з однолітками. Сьогодні, коли заклади освіти зачинені на карантин, а діти змушені цілими днями залишатися вдома, у батьків виникає запитання  - як  організувати навчання та дозвілля дитини в умовах карантину?

Залишившись вдома з дітьми, батьки мають можливість приділити більше уваги своїй дитині та її розвитку.  У наш час найпростіший спосіб розважити дитину – це увімкнути мультфільми чи дати в руки планшет. Однак  це в жодному випадку не сприятиме повноцінному розвитку та й  надмірне захоплення гаджетами шкідливо для здоров’я.

Отже, пропонуємо декілька порад для батьків:

Дотримуйтесь  режиму дня

Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і розмістити його так, щоб дитина його постійно бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися упродовж дня,  - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

Обмежуйте  використання електронних засобів.

Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на YouТube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

Виготовляйте разом вироби своїми руками

Хороший спосіб розважити дитину  - це дати їй можливість проявити свої творчі здібності.

Грайте в улюблені ігри дитини

 У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять конструювати, малювати, ліпити. Головне мотивувати дитину до спільної взаємодії. Ігри можуть бути розвивальні, навчальні, розважальні, настільні,   та інші.