Новини   2021-02-22 14:23   40  

            Департаментом освіти та науки міської ради на базі Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. Степана Бандери проведено нараду-семінар для керівників закладів позашкільної освіти м. Івано-Франківська  на тему «Герої серед нас», присвячений подіям війни на сході України 2014-2021років, Революції Гідності та Афганської війни.

         Керівники ПЗО ознайомились з сучасними формами та методами організації національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді у закладах позашкільної освіти під час проведення виховного заходу Українській цвіт на чужій війні», який був присвячений нашим землякам, що загинули під час війни в горах Афганістану. Його провели вихованці гуртка  історико-краєзнавчого гуртка під керівництвом Іванни Вінтонюк.

         Нікого не залишило байдужим спогади про буремні події війни в Афганістані та періоду Київського майдану 2013-2014рр. з уст очевидців Віктора Омелька, Миколи Нероди, спогади заступника директора Департаменту освіти та науки  Маріанни Смаль про те, що пережили рідні й яка незагоєна рана після повернення з війни в Афганістані залишилась у її брата, героїзм справжніх патріотів України, які сьогодні зі зброєю в руках на Донбасі змушені захищати територіальну цілісність та незалежність неньки України від зазіхань російського агресора та доморощених сепаратистів.

         Теплом доброти віяло під час виконання пісень про пережите й наболіле членами міської організації Національної Спілки Ветеранів Афганістану В.Омелька, М.Нероди, І.Мажевського, В.Лейб’юка.

         Директор центру Галина Савченко провела екскурсію тематичною виставкою «Блок пост», яка розповідає про хід неоголошеної російсько-української війни 2014-2021 років. Зі сльозами на очах присутні слухали розповідь Галини Йосипівні, оглядаючи фрагменти пошкодженої техніки, розпеченого металу ворожої зброї, яка убиває усе живе на землі, елементи понівечених засобів індивідуального захисту захисників Батьківщини, копії фотографій та документів про трагічні події новітнього військового конфлікту на території України, яка забрала життя у десятків тисяч мирних громадян та понівечила долі мільйонів українців.

         Підсумовуючи результати семінару, директори закладів позашкільної освіти отримали необхідні інноваційні інструменти для активізації організації форм та методів національно-патріотчного виховання учнівської молоді, збагатились передовим педагогічним досвідом колег і висловили переконання у необхідності формувати у вихованців закладів ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності, спільним для яких є такі вміння як з розумінням читати писемну інформацію, уміння висловлювати власну думку як усно, так і письмово, здатність логічно обґрунтовувати свою позиції, бути творчими та ініціативними, бути готовим до прийняття рішень, розв’язування проблем, уміння співпрацювати з іншими людьми, вивчати наше минуле, зберігати пам'ять про своїх героїв. Якщо усі ми зможемо сформувати ці компетентності в молоді, тоді нас чекає щасливе й успішне майбутнє.

         Дирекція Департаменту освіти та науки висловлює щиру вдячність директору ЦПВУМ імені Степана Бандери Галині Савченко за високий рівень організації та проведення навчального семінару.