Новини   2021-04-07 14:05   47  

 

 

         Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради організовано проведення інструктивно-методичної наради для заступників директорів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти з виховної роботи Івано-Франківської міської територіальної громади. У зв’язку із карантинними обмеженнями нарада проводилась у дистанційній формі.

           Інна Брюховецька, заступник директора Департаменту освіти та науки, значну увагу приділила висвітленню питань підготовки до святкування Великодня та Дня міста. Зокрема планується:

           - виготовлення святкових фотозон силами закладів професійно-технічної та позашкільної освіти, які будуть встановлені у центральній частині міста;

           - вихованці закладів освіти виготовляють крашанки, які напередодні Великодня будуть прикрашати вулицю Незалежності (29.04.);

           - проведення обласного конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва із розпису писанок (19.04. міський етап);

           - проведення конкурсу гаївок «Котилася писаночка, співалася гаїв очка» (23 квітня);

           - проведення у рамках відзначення  Дня споріднених міст  міжнародної акції «Обмін традиціями» з метою зміцнення дружніх відносин, кращого пізнання звичаїв та традицій святкування Великодня в Польщі та Україні. Під час акції учні закладів освіти України та Польщі виготовлять відеоролик-привітання про особливості святкування Великодня;

           - проведення загальноміського конкурсу на кращий логотип закладу освіти (26.04.).

           -  озеленення та прибирання пришкільних територій до свят.

           Інна Сергіївна подякувала усім учасникам, що долучились до проведення Франкофонії у Івано-Франківську. Усі учасники отримають пам’ятні подарунки від відділу міжнародних та Департаменту освіти та науки, а також порадила керівникам активізувати комунікацію з батьківською громадськістю та тримати на постійному контролю хід голосування у проєктах бюджету участі, який дасть змогу значно покращити матеріально-технічну базу закладів і перетворити заклади освіти в оазиси культури й науки за рахунок співфінансування проектів.

           Участь у нараді на запрошення Департаменту освіти та науки брали Ірина Рохман, начальниця служби у справах дітей міської ради, та її заступниця Ірина Дутчак. Вони запропонували освітянам співпрацю у вирішенні питань соціального та правового захисту дітей, готовність при потребі залучити до вирішення нагальних проблем інші структурні підрозділи міської ради. Також Ірина Дутчак запропонувала запровадити в закладах освіти інститут дитячих омбудсменів, який успішно реалізовується у Вінниці. Працівники ССД упродовж тижня чекатимуть від освітян пропозицій щодо співпраці.

            Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки з питань виховної роботи та позашкільної освіти, ознайомив присутніх з основними заходами, які заплановано провести у квітні. Він рекомендував творчо підійти до проведення заходів, перетворивши їх на справжнє дитяче свято, яке надовго закарбується в свідомості учнів, активно залучати дітей до участі у різноманітних конкурсах, змаганнях, фестивалях й суворо дотримуватись карантинних обмежень, викликаних пандемією поширення корона вірусу. Він наголосив на необхідності приділяти  першочергову увагу питанням превентивного правового виховання школярів, профілактиці, попередженню й запобіганню проявам приниження, насильства, цькування, дискримінації  серед школярів.

         Ігор Богданович наголосив на необхідності активізувати й посилити роботу щодо організації й проведення літнього оздоровлення й відпочинку дітей. Слід оновити банк даних про дітей пільгових категорій, які відповідно до чинного законодавства України мають право на отримання пільгових путівок на оздоровлення за рахунок бюджетних коштів, вивчити потреби дітей та батьків щодо форм та шляхів організації літнього відпочинку школярів, сприяти створенню мовних, спортивних, профільних літніх шкіл, створити у закладах  інформаційні центри щодо літнього відпочинку дітей та призначити відповідальних осіб з числа педагогів закладу, висвітлювати дані питання на інформаційних сайтах закладу. Під особливий контроль взяти місце перебування влітку дітей-сиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, із родин загиблих чи учасників АТО/ООС, сімей ВПО, дітей з особливими потребами, учнів, які потребують посиленої педагогічної турботи та уваги тощо.

         Олександра Гега, спеціаліст Департаменту освіти та науки, повідомила, що упродовж останнього часу за кошти місцевого бюджету на замовлення керівників закладів освіти виготовлено 9947 учнівських персоніфікованих транспортних карток «Галка» на суму 247083,48 грн., які передано в заклади освіти для передачі учням.  Вона просила оперативно передати картки школярам, щоб вони мали змогу безкоштовно користуватись муніципальними автобусами та тролейбусами.