Новини   2020-02-06 13:36   168  

             05.02.2020р. відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради на базі ЗШ №10 (директор Руслан Куриндаш) проведено нараду заступників директорів закладів освіти  м. Івано-Франківська з виховної роботи.

           Нарада розпочалась із презентації діяльності БО «Благодійний фонд  «Лелекера», яку провела Галина Батюк, координатор фонду в Івано-Франківській області. Фонд реалізовує громадський проєкт «Шлях додому», спрямований на активізацію національно-патріотичного й екологічного виховання та надання допомоги постраждалим у зоні проведення АТО/ООС. Учасники проєкту збирають пластик, а виручені кошти перераховують постраждалим воїнам та їх родинам, спрямовують на реалізацію заходів щодо проведення соціальної реабілітації постраждалих. Пані Галина зазначила, що упродовж 2017-2019 років Фондом було зібрано 45 тон пластикових кришечок (у т.ч. 3-и тони на Прикарпатті) й надано грошову адресну допомогу у сумі 250000 грн,  4156 грн. було перераховано на функціонування Бандерівського Схрону, який займається соціальною реабілітацією ветеранів АТО. Вона подякували усім закладам освіти м. Івано-Франківська, які беруть активну у зборі пластику і таким чином вносять свою лепту у надання допомоги учасникам АТО/ООС, а дирекціям ЗШ №26, НВК «Школа-гімназія №3», ЗШ № 16, ЗШ №17, ЗШ №21, ЗШ №22, ЗШ №24, ЗШ № 25, Вовчинецької ЗШ були вручені іменні сертифікати Благодійного Фонду «Лелекера» за активну участь у зборі кришечок і висловила впевненість, що юні іванофранківці й надалі будуть тісно співпрацювати з Фондом й посильно допомагати учасникам АТО/ООС та покращуватимуть екологічну культуру молоді.

         Значну увагу було приділено стану право виховної роботи серед учнівської молоді. Педагоги зазначили, що продовжує зростати тенденція залежності школярів від соціальних сторінок у мережі інтернету, які спрямовані на формування у дітей агресивної поведінки, жорстокості, штовхають їх до протиправних дій та порушення чинного законодавства України тощо. Освітяни намітили шляхи та додаткові просвітницько-виховні заходи, які сприятимуть активізації правовиховного виховання учнів та проведенню заходів щодо профілактики й запобіганню правопорушень, булінгу, кібербезпеки в учнівському середовищі.

         Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки, від імені директора Департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука вручив подяки педагогам та родинам учнів СШ №1, СШ №5, ЗШ №7, СШ №11, ПМЛ, які під час зимових канікул долучились до прийому делегації дітей та педагогів з м. Брага (Португалія). Також він ознайомив присутніх з рішеннями Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, спрямованими на формування національної ідентичності та національно-патріотичного виховання дітей учнівської молоді та шляхи вдосконалення молодіжної політики. І.Валько наголосив на необхідність посилити роботу серед школярів, спрямовану на формування в учнів потреб вивчати й зберігати українські звичаї та традиції, сімейні цінності, що ґрунтуються на основі культурної спадщини українського народу, поваги до виконання Гімну України й шанування Державних Символів України, формуванню національної самосвідомості, утвердження національних цінностей та популяризації здорового способу життя.

          На завершення були розглянуті питання підготовки та проведення виховних заходів та участі школярів у конкурсах та акціях, які відбуватимуться в лютому 2020 року, а також доведено до відома дирекції шкіл останні інформаційні листи облдержадміністрації, міської ради та Департаменту освіти та науки.

         Дирекція Департаменту освіти та науки щиро вдячне директору ЗШ №10 Руслану Куриндашу та заступнику директора школи з виховної роботи Людмилі Петрик та учителям, які були задіяні до проведення наради і забезпечили належні умови для її проведення.