Методичний дайджест   2021-04-09 15:56   83  

Необхідною умовою фахової компетентності практичного психолога є безперервність освіти, саморозвиток, самопізнання. 8 квітня 2021 року на базі ліцею № 11 (директор Н.Романишин) в онлайн-форматі відбулася інтервізійна група практичних психологів закладів загальної середньої освіти.
Інтервізія – це груповий процес, який дозволяє створити відчуття безпеки і довіри в команді, в якій ми працюємо кожного дня, і навчає психологів необхідної відкритості, щоб ділитись власним досвідом і отримувати інформацію від інших колег. Робота в інтервізійній групі сприяє взаємній підтримці та взаєморозумінню між членами групи, які допоможуть конструктивніше проходити через складні етапи терапії. Звичайно, інтервізія підвищує ефективність команди і сприяє більш швидкому професійному розвитку її членів.
На засіданні інтервізійної групи практичні психологи Ольга Кулик (початкова школа № 8, ліцей № 25), Лілія Куриляк (ліцей № 10) та соціальний педагог Христина Яковів (початкова школа № 26, ліцей ім.Р.Шухевича) презентували авторську універсальну колоду метафоричних асоціативних карт «Я … тренер». Дана колода метафоричних асоціативних карт може стати психологічним інструментом для дослідження себе й оточуючих через метафору, незакінчені речення та якісну інтерпритацію кольорів. Практичні психологи та соціальні педагоги можуть застосовувати її, опрацьовуючи різні теми та запити: самопізнання та прийняття унікальності інших; розвиток емпатії, емоційного інтелекту та креативності; покращення соціально-психологічного клімату в колективі, групової згуртованості та взаємодії.
Учасники засідання також виконали одну з технік даної колоди, проаналізували свій внутрішній актуальний стан, визначили ресурси, проявили креативність.
Підтримка та позитивне налаштування колег під час інтервізійної групи допомогла практичним психологам у самоусвідомленні власної цінності, пошуку ресурсів у своїй професійній діяльності.