Новини   2021-01-04 15:59   34  

29 грудня на базі Ліцею №7 з ініціативи Департаменту освіти та науки та директора ДЮСШ №3 Павла Бойчука  проведено нараду з вчителями предмета «Захист України» закладів загальної середньої освіти м. Івано-Франківська, які мають шкільні тири.

 Павло Бойчук поділився з присутніми своїм баченням перспектив розвитку стрілецьких гуртків для дітей м. Івано-Франківська й запросив вчителів до взаємовигідної співпраці щодо активного залучення школярів до занять у стрілецьких спортивних гуртках, які функціонують на базі Івано-Франківської ДЮСШ №3. Він мріє, щоб якомога більше дітей мали змогу безкоштовно займатись у спортивних гуртках та секціях позашкільних закладів нашого міста. Одним із шляхів збільшення числа дітей, які б займались у спортивних секціях є відкриття на базі шкільних тирів стрілецьких гуртків. Він готовий забезпечити заклади освіти кваліфікованими тренерами-викладачами, стрілецькою зброєю, допомогти освітнім закладам у зміцненні матеріальної бази, а також виділити години для проведення навчальних занять тим вчителям «Захисту України», що мають відповідну освіту і бажають працювати керівниками стрілецьких гуртків.  

Маріанна Смаль, заступник директора Департаменту освіти та науки, депутат Івано-Франківської міської ради, запевнила, що міська влада й надалі буде підтримувати розвиток позашкільної освіти в м. Івано-Франківську, сприятиме розширенню мережі гуртків та секцій. Адже це дасть змогу краще задовільнити інтереси та потреби дітей у здобутті неформальної позашкільної освіти, забрати з вулиць міста якомога більше дітей і сприятиме формуванню у молоді здорового способу життя, отриманню нових знань, виробленню умінь та навичок, необхідних для подальшого дорослого життя.

Роман Андрусяк, вчитель «Захисту України» Микитинецької ЗШ розповів, що він уже декілька років тісно співпрацює з Бойчуком П.Я., який надає дітям можливість займатись у тирі. Завдяки цьому учні мають змогу навчитись влучно стріляти. На даний час з ініціативи вчителя в приміщенні школи обладнано шкільний тир, а дирекція ДЮСШ №3 пообіцяла допомогти його обладнати.

Юрій Корнійко, вчитель «Захисту України» Ліцею №18, просив посприяти у вирішенні питання щодо доцільності виділення йому годин на гурткову роботу  з військово-патріотичного виховання (зокрема для організації роботи стрілецького гуртка). Адже в закладі є шкільний тир, однак його він не може використовувати за призначенням по тій причині, що на стрілецький гурток не виділено жодної години.

Сергій Хамчук, вчитель предмета «Захист України» Ліцею №23 ім. Романа Гурика, проінформував, що за сприяння Департаменту освіти та науки за бюджетні кошти в закладі завершується обладнання сучасного електронного тиру. Одночасно отримано необхідний дидактичний матеріал для викладання предмета. Завдяки цьому буде змога на значно вищому якісному рівні подавати учням навчальний матеріал та зросте зацікавленість учнів до вивчення «Захисту України». Даним обладнанням також зможуть скористатись учні інших закладів освіти м. Івано-Франківська.

Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки, звернув увагу на необхідність відповідально поставитись до належної організації проведення приписки громадян 2004 року народження до призовної дільниці з дотриманням усіх карантинних вимог, пов’язаних з розповсюдженням ГРВІ СОVID-19.

Відразу ж після наради, на прохання вчителів,  М.Смаль та В.Бойчук здійснили об’їзд ряду шкільних тирів з метою огляду та детального ознайомлення з проблемами, які потребують нагального вирішення.

Дирекція Департаменту освіти та науки висловлює щиру вдячність директору школи Марії Василівні Попович за створення належних умов для проведення наради.