Методичний дайджест   2019-09-27 16:37   153  

У рамках святкування Дня дошкілля в НРЦ учитель-логопед Наталія Богославець і інструктор з ЛФК Валентина Ковальчук спільно провели логоритмічне заняття з дітьми з особливими освітніми потребами на тему «Подорож веселих м’ячиків». Заняття було спрямоване на розвиток мовлення дітей із тяжкими порушеннями мовлення через проведення кінезіологічних вправ у поєднанні з масажем за Су-джок – терапією. Вихованці вчилися виконувати рухи із одночасним промовлянням слів, словосполучень та речень, узгоджуючи прикметники з іменниками, граматично правильно будуючи прості поширені речення. Надмірну радість викликали у малят масажери Су-джок, яких можна було торкатися, котити, підкидувати, гладити, виконуючи самомасаж кисті і пальців рук та одночасно регулювати фізіологічне та мовленнєве дихання.

Зазначені види роботи сприяли розвитку мовлення, когнітивних процесів, зорово-просторової орієнтації, нормалізації м’язевого тонусу як кінцівок, так і артикуляційного апарату.

Комплексне і систематичне застосування прийомів кінезіотерапії та Су-джок – терапії на корекційних заняттях з дітьми-логопатами дошкільного віку знімають втому, підвищують концентрацію, розумову і фізичну активність, що призводить до покращення психо-мовленнєвого розвитку дитини.