Методичний дайджест   2019-11-26 10:27   269  

З 12  до 22 листопада 2019 року на базі ЗШ №18 (директор  Д. Чміль) проведено зональний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія».

За результатами конкурсних випробувань переможцями визначено:

  • Наталію Кукурудз, учителя історії НВК «Школа-гімназія №3»;
  • Тетяну Кнежевіч, учителя історії ЗШ №10;
  • Володимира Половського, учителя історії УГ №1.

 Наталія Кукурудз – переможець зонального туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія».

 Наталія Олексіївна вміє творчо використовувати різні форми та методи для досягнення високої результативності засвоєння учнями навчального матеріалу.

Головним завданням в освітньому процесі вважає діяльність, спрямовану на досягнення спільної мети – «учитель та учень ростуть разом». На уроках створює ситуацію довіри.

 Також педагог застосовує технологію критичного мислення, яка формує та розвиває творчі здібності учнів, стійкий пізнавальний інтерес до навчання та вміння вчитися,  а також активізує розумову та пошукову активність. Педагог розвиває в учнях вміння діяти і приймати рішення самостійно чи у складі команди. Наталія Олексіївна  впевнена, що якщо людина любить дітей, якщо вірить у правильність свого вибору, якщо готова вчитись усе життя разом з учнями, – то професія вчителя саме для неї. Головне на уроці не лише знання свого предмета, вміння доступно його викласти, а й вміння поважати дітей, вірити в кожного з них. Вміння знаходити «перлину» в кожній «мушлі», бути не лише наставником, а й другом. Труднощі, невдачі, розчарування відступають, коли бачиш вогник в очах своїх учнів.  

 Тетяна Кнежевіч  посіла ІІ місце в зональному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія».

 Тетяна Анатоліївна володіє професійною майстерністю, педагогічною культурою, високим інтелектуальним розвитком. Знання основ дитячої психології дозволяють знаходити підхід до кожної дитини, створювати у класі сприятливий психологічний клімат, атмосферу невимушеного спілкування.

Учитель у своїй педагогічній діяльності  використовує такі креативні евристичні  методи: вигадування (наприклад, створення інстаграм сторінки діяча французької революції); аглютинацію, гіперболізацію, інверсії. На уроках застосовує також евристичні (сократичні) бесіди.  «У будь-якій людині живуть правильні судження про те, чого вона не знає»,  переконана вчитель.

Чому серед всіх професій Тетяна Анатоліївна  обрала саме професію вчителя? На це питання педагог відповіла так:

«Напевне,  тому, що взявши дитину за руку, я можу повести її в цікавий і захоплюючий світ науки. Тому, що піднімаючись по східцях знань, я можу спостерігати, як зростають і розвиваються мої учні, а разом з ними зростаю і розвиваю свої вміння і я. Тому, що я відчуваю задоволення від своєї праці, коли на один щабель поряд зі мною стає мій учень, і я відчуваю, що він може і мусить самостійно іти далі.  Тому, що кожна дитина – це зірочка, яка до пори до часу стримує свій блиск». 

  Володимир Половський здобув  ІІІ місце у зональному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінаці «Історія».

Володимир Семенович – креативний та сучасний педагог, котрий вміє чітко формулювати власну думку, швидко шукати необхідну інформацію,  критично оцінювати джерела і працювати з ними.

У процесі навчання використовує  технологію дебатів, оскільки вона дає можливість учням за короткий час освоювати значні обсяги інформації (стати «експертами» у вузькій сфері), вчить критично розглядати одну й ту саму інформацію під різними кутами зору, а головне – висловлювати власну думку, чітко формулювати запитання до опонента. Володимир Семенович  постійно вдосконалює власний методичний рівень, багато працює над формуванням в учнів історичної культури, цілісного історичного образу нашої країни як суверенної держави та формує в учнів наукові погляди на суспільство та місце людини в сучасному світі.

Сучасний педагог має бути «легкокрилим», швидко реагувати на всі зміни в освітньому процесі.  Саме таким і є Володимир Семенович :  сучасним і цікавим вчителем, до якого з любов’ю та бажанням пізнати щось нове тягнуться учні.