Методичний дайджест   2020-11-07 11:07   51  

Рівень розвитку дрібної моторики – один із показників інтелектуальної готовності дітей дошкільного віку до шкільного навчання. Дитина, що має високий рівень розвитку дрібної моторики, вміє логічно мислити, в неї достатньо розвинуті пам’ять, увага, зв’язне мовлення. Якщо ж дитина має проблеми в мовленнєвому розвитку чи сприйманні, з нею необхідно розпочати корекційну роботу саме з розвитку дрібної моторики.

06 листопада 2020 року відбулося онлайн-засідання творчої групи вчителів-логопедів, які зібралися для обговорення змісту практичної частини методичного посібника «Ігри та вправи з розвитку дрібної моторики у роботі вчителя-логопеда».

Учасниками творчої групи вже складений перспективний план використання ігор та вправ з розвитку дрібної моторики на рік для системного включення їх у корекційні заняття. Сюди ввійшли такі групи вправ, як вправи для розвитку моторики кисті рук, кінезіологічні вправи, вправи з використанням покидькового та природнього матеріалів, вправи для проведення масажу та самомасажу. Тепер залишилося розсортувати наявні ігри та вправи відповідно до корекційного напряму, пори року та складності виконання.

Після закінчення роботи над методичним посібником учителі-логопеди отримають готовий план дій щодо розвитку у дітей як мовлення, так і когнітивних процесів через виконання вправ на міжпівкульну взаємодію завдяки іграм та вправам з розвитку дрібної моторики.