Методичний дайджест   2020-10-16 11:35   29  

15 жовтня 2020 року на базі Ліцею № 11 (директор Н. Романишин) відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти на тему «Обмін досвідом щодо створення авторської колоди метафоричних асоціативних карт».

Практичні психологи Ольга Кулик (Ліцей № 25) та Лілія Куриляк (Ліцей ім.В.Чорновола) представили авторську універсальну колоду метафоричних асоціативних карт «Своїми руками», яка може використовуватися як діагностичний, консультативний чи терапевтичний інструмент у роботі практичного психолога з дорослими та дітьми, в груповому чи індивідуальному форматі.

Ідея використання рук як метафоричного образу у психології є не новою, проте завжди актуальною. Адже все у житті ми робимо своїми руками.

Автори колоди МАК «Своїми руками» зазначили, що її використання найбільш ефективним буде у пропрацюванні таких тем як дитячо-батьківські стосунки, соціальні стосунки, робота зі страхами, шкільна медіація, лайф-коучинг, пошук інсайтів та ресурсів у вирішенні життєвих ситуацій, партнерські стосунки тощо. Саме з такими запитами найчастіше зіштовхуються практичні психологи у своїй роботі в закладах освіти.

Учасники засідання також мали можливість виконати одну з технік даної колоди, проаналізувати свій внутрішній актуальний стан та визначити ресурси для подальшого саморозвитку.

Підтримка та позитивне налаштування колег під час інтервізійної групи допомагала практичним психологам у самоусвідомленні власної цінності, пошуку ресурсів у своїй професійній діяльності.