Новини   2019-11-29 15:22   162  

       Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

         Сім’я – одна з найбільших цінностей, створена людством за період існування. Це своєрідний центр формування особистості дитини, виховання його характеру, волі, суспільної свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька і матері для дитини – приклад для наслідування.

         Тому практичні психологи закладів дошкільної освіти долучилися до акції та провели в закладах різноманітні заходи:

  • Розвиткові заняття «Не ображай сам і не дозволяй іншим ображати себе», «Емоції в склянці», «Дружба понад усе» з метою формування у дітей відповідальності за свої вчинки, повагу до інших, свідоме ставлення до своїх дій, уміння керувати власними емоціями, розуміння дітьми понять «співпереживання», «доброта і зло», «дружба», що сприяє успішній адаптації;
  • Круглі столи та семінари – практикуми з педагогами та батьками «Попередження насильства, жорстокості у сім’ї та дитячому дошкільному закладі», «Стежинками батьківської любові» з метою усвідомити роль педагога та батьків у попередженні насильства та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку;
  • Оформлені психологічні куточки в дошкільних закладах: «Права дитини», «Ні – виховній агресії в сім’ї», «Stop насильству», «Як протидіяти булінгу».

         Спільно із представниками  Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області  були проведені заняття у групах дітей   старшого дошкільного віку «Стежинами  добра та зла».

        Також з нагоди старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та відзначення Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, практичні психологи закладів дошкільної освіти спільно з адміністрацією та  педагогічним колективом долучилися до  акції - перформансу «Кричати не можна мовчати», метою якої було привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства та її масштабів у місті Івано-Франківську.