Методичний дайджест   2019-08-30 15:12   188  

У наших руках найбільша з цінностей світу – Людина.

В.О.Сухомлинський

27 серпня 2019 року на базі ЗШ № 10 проведено педагогічні студії вихователів груп подовженого дня «Основні орієнтири роботи вихователя ГПД в умовах реалізації Концепції НУШ».

Розглянуто питання реалізації Концепції Нової української школи в умовах груп подовженого дня, проведено огляд нормативно-правової бази, що регламентують роботу ГПД (методист ІМЦ З.Галас).

Зроблено акцент на основні організаційні орієнтири: виховання – це безперервний процес, до створення середовища залучають увесь колектив, педагог є взірцем, планування враховує індивідуальні здібності кожної дитини та співпраця з батьківською громадськістю.

Тренер НУШ, учитель ЗШ № 18 Олеся Дибовська, провела заняття «Навчання поза стінами» (Outdoor learning) – навчання за межами класної кімнати: на природі, у парку чи шкільному подвір’ї, а також в урбаністичному просторі. «Outdoor learning» - типовий елемент освіти Фінляндії, Данії, Норвегії, застосовується і в багатьох школах Канади, США, Британії. В українській історії педагогіки такий підхід використовувався В. Сухомлинським у «Школі під блакитним небом», де діти мали змогу навчатись у природному середовищі, практикуючи набуті знання у просторі життєдіяльності та реалізовуючи і набуваючи особистого досвіду.

Методичний захід допоможе вихователям організовувати освітній процес роботи ГПД на свіжому повітрі цікаво та повчально.