Новини   2019-09-05 19:42   219  

Рубрика. Освітня реформа в дії (з досвіду ЗШ № 26).

 Хіба можливо уявити шкільне життя молодшого школяра без цифрових технологій? Особливо сьогодні, коли сучасним дітям писати і малювати на сенсорній панелі планшета або інтерактивної дошки набагато ,,ближче” і цікавіше, ніж крейдою по звичайній дошці. Саме тому з’являється цікавість до процесу навчання, а це запорука успішності кожного учнів.

Одним із сучасних способів, який застосовує вчитель для того, щоб зацікавити школяра, є використання на уроці  інтерактивної дошки, яка  активізує різні типи сприймання інформації, адже   інформація, що надходить, є  візуальною  та аудіальною. Як відомо, коли людина одночасно використовує декілька органів сприймання - засвоєння нового матеріалу відбувається якіснота нависокомурівні. Використання інтерактивної дошки дає можливість  розвиватися одночасноі учню, і вчителю.

     А які цікаві віртуальні подорожі, перегляд відеопроектів, виконання інтерактивних завдань ,,Розумники”, створення власних презентацій, вивчення та повторення матеріалу за електронними підручниками! У мережі Інтернет і на цифрових носіях можна знайти безліч комп'ютерних наочних матеріалів і навчальних ресурсів з будь-якої теми і використовувати їх багаторазово. Не потрібно турбуватися про збереження паперових карт, плакатів  - у них просто відпадає необхідність. Всю проведену в ході уроку роботу, з усіма зробленими на дошці записами й позначками, можна зберегти в комп'ютері для наступного перегляду й аналізу, у тому числі й у вигляді відеозапису. А потім-проектувати на інтерактивну дошку.Працюючи на дошці електронним маркером, вчитель може швидко й наочно показати той або інший прийом роботи.

Супровід традиційних уроків різноманітними комп’ютерними завданнями -жива взаємодія  вчителя і учнів, управління процесом обміну інформацією між ними, що повністю відповідає принципам НУШ.

         Наша школа прагне мати всі ознаки сучасного закладу освіти і підвищувати якість освітніх послуг через використання інноваційних технологій. Педагоги школи зазначають, що завдяки використанню інтерактивної дошки підвищився рівень успішності учнів; зросла швидкість проходження та засвоєння нового матеріалу;збільшився інтерес до вивчення базових предметів, а також системно формуються предметні та ІТ-компетентності;розвивається логіка, пам'ять, стійкість та точність уваги, уява та креативне мислення.

Прогресивний учитель сьогодні у своїй роботі не повинен обмежуватися лише підручником. Щоб зацікавити учнів на уроці, потрібно використовувати сучасні засоби навчання. З їхньою допомогою наші учні  беруть участь у інтернет-олімпіадах, вчителі застосовують електронні навчальні ігри («Розумники», «Вчи.юа», матеріали сайту «Розвиток дитини» тощо). Значною допомогою вчителю є проекція на екран електронних підручників, що сприяє ефективному проведенню уроку.

На думку вчителів та батьків,  використання інтерактивних панелей значно підвищує інтерес дітей до пізнавально-дослідницької діяльності. Адже тепер урок асоціюється зі словами РАДІСТЬ, ГРА, УСПІХ.