Методичний дайджест   2019-12-13 09:41   241  

Сьогодні у педагогічній практиці при навчанні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку частіше всього використовується традиційний пояснювально-ілюстративний метод. Не секрет, що для маленьких учнів, які пізнають світ здебільшого через гру, цього недостатньо.

Завдання педагога – організувати навчання в такий спосіб, щоб до процесу запам’ятовування мовленнєвого матеріалу долучити усі притаманні дитині природні здібності, тобто щоб мовленнєві одиниці сприймалися нею не тільки через зорові, слухові, мовленнєво-моторні, а обов’язково і через рухові аналізатори. Таке навчання перетворює нелегкий процес вивчення мови в цікаву, захоплюючу гру.

Проблема запам’ятовування великого обсягу навчального матеріалу зникне сама по собі, адже маленькі учні будуть вільно запам’ятовувати мовні одиниці уже на занятті, не прикладаючи при цьому особливих зусиль.

12 грудня 2019 року відбулося чергове засідання Школи професійного зростання вчителів-логопедів на тему «Використання асоціативних символів у корекційній роботі» на базі Початкової школи імені Софії Русової.

Під час практикуму вчителі-логопеди ознайомилися зі змістом методу асоціативних символів (МАС), розглянули їх види та варіанти застосування, практикувалися у «читанні» готових матеріалів та самостійно створювали схеми речень та віршів за заданою інструкцією.

Своїм досвідом використання методу асоціативних символів на логопедичних заняттях поділилася з присутніми вчитель-логопед закладу Олександра Гудзь. Спеціалісти задавали багато запитань щодо поетапності навчання дітей розуміти та використовувати символи, переглянули роздатковий матеріал, відзначивши естетичність його оформлення.

«Метод асоціативних символів надзвичайно полегшує роботу педагога, а для дітей процес заучування нових слів і виразів перетворює у розвагу», - такий висновок зробили присутні вчителі-логопеди.