Новини   2020-07-22 16:59   93  

Тісна співпраця між школою, батьками і учнями сьогодні з декларативних моментів переходить в  реальність, позаяк надання  освітніх послуг та здобуття знань останнім часом  перейшли у дистанційну площину, а з педагогічної точки зору, таке навчання може бути ефективним лише тоді, коли воно поєднане з очним. Адже відсутність безпосередньої взаємодії вчителя та учня погано впливає на розвиток дитини.

Ці та інші виклики сучасної освіти було розглянуто сьогодні під час круглого столу «Освіта м.Івано-Франківська у новому навчальному році: можливості, проблеми та шляхи вирішення»  за участі міського голови Руслана Марцінківа, представників депутатського корпусу, Департаменту освіти та науки, Управління охорони здоров’я, педагогічної, батьківської громад, керівників закладів освіти міста.

Модератором заходу виступила представник спільноти ГО «Батьки за дітей» Ольга Загайкевич. У ході проведення круглого столу було обговорено актуальні  питання щодо роботи закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти з першого вересня.

Представники батьківської громадськості поділилися думками щодо  дистанційного та очного навчання, зокрема йшлося про проблему збереження здоров’я під час інтенсивних дистанційних занять у період карантину.  Наголошувалося на тому, що також втрачається аспект соціалізації, мотивація до навчання та все це не найкраще відображається на психологічному стані учнів.

«Нічого не замінить живого спілкування з вчителями та однолітками», – зазначив міський голова Руслан Марцінків та запевнив, що школи будуть забезпечені всім необхідним для того, щоб з 1 вересня розпочався освітній процес у закладах освіти міста.

Директор Департаменту освіти та науки Ігор Максимчук зазначив, що з 1 вересня в місті готуються до відкриття шкіл і початку навчального року у звичному режимі з дотриманням гігієнічно-санітарних заходів безпеки.

В обговоренні взяла участь начальник  Управління охорони здоров’я Марія Бойко та  зазначила, що під час відновлення освітнього процесу педагоги і батьки повинні вчити дитину бути відповідальною: мити руки, правильно носити маску, використовувати антисептики і дотримуватися соціальної дистанції.

На круглому столі виступив директор ПМЛ Мирослав Бідичак, який поділився запланованими особливостями організації освітнього процесу в його закладі, зокрема освітній процес відбуватиметься через застосування змішаного  навчання та розведення потоків учнів під час занять.

Робота круглого столу завершилася укладеними рекомендаціями щодо спільної праці усіх учасників освітнього процесу щодо відновлення роботи закладів освіти міста з нового навчального року.