Методичний дайджест   2021-08-31 16:09   1285  

31 серпня 2021 року Центром психологічної служби Департаменту освіти та науки (завідувач Г.Ляльчук) спільно з представниками Всеукраїнського громадського Центру «Волонтер» (м.Київ) проведено онлайн-конференцію щодо профілактики булінгу та проявів насильства в учнівському середовищі.
 
Координаторки проєктів та тренерки Центру «Волонтер» Катерина Пуха та Вікторія Янковець презентували для практичних психологів та соціальних педагогів закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти карткову ігрову методику «КОЛО безпеки».
 
В інтерактивній формі учасники онлайн-конференції ознайомилися із особливостями проведення гри та отримали консультації щодо її застосування в індивідуальній та груповій роботі з дітьми та учнями.
 
Дана ігрова методика формує логічне мислення, а також систему уявлень щодо явищ насильства, форм та методів його попередження і подолання. Саме завдяки грі діти поринають у невимушену атмосферу, легше йдуть на контакт і активніше відповідають на питання. «Коло безпеки» - гра, яка містить в собі п’ять кіл, а саме: «Загальні поняття про насильство», «Дитина і булінг», «Дитина і насильство в мережі - Інтернет», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомці». Адже безпосередньо в форматі гри діти запам'ятовують та сприймають інформацію якнайкраще.
 
Упродовж вересня 2021 року усі заклади освіти отримають комплект гри «КОЛО безпеки» для проведення просвітницько-профілактичної роботи в дитячому та учнівському середовищі.
 
Щиро вдячні працівникам Всеукраїнського громадського Центру «Волонтер» за співпрацю та гру.