Методичний дайджест   2022-03-31 11:11   2089  

 
На жаль, у ці часи діти нарівні з дорослими переживають жахи війни і стають свідками шокуючих подій. На допомогу у такій ситуації приходять психологи та соціальні педагоги.
Здебільшого однієї розмови недостатньо і доводиться повторювати багато разів різними словами, згадуючи подробиці того, що сталося. Це варто робити до моменту, поки ви не відчуєте, що страх у людини поступово зменшується. І головне – підтримувати кожного разу, коли людина згадує те, що трапилося і хоче поговорити про це. Запропонуйте намалювати свій страх або те, що злякало – це допоможе впоратися з емоціями.
Головне завдання – допомогти людині вийти з того стану та підтримати її. На засіданні інтервізійною групи соціальні педагоги розглянули арт-техніки самодопомоги.
Декілька вправ на зняття стресу за допомогою малюнка:
1. Намалюй свій тривожний стан у вигляді лінії і послідовно змінюй її на красивіший і складніший малюнок. Часто тривога може стати чудовою основою для зосередження та розвитку нових ідей.
2. Створи за допомогою штрихів образ свого стресу. Уважно покрутивши його в різні боки, придумай для нього рамку, наче це абстрактна картина в музеї. Так ми створюємо символічні межі контролю.
3. Намалюй свій стрес у вигляді ліній. Малюй спокійно та усвідомлено, розуміючи що з кожною лінією стрес зменшується. Чим більше ліній стан справді різко покращується. Таке медитативне малювання забезпечує нам створення антистресового ритму дихання, а внутрішні процеси поступово переходять у режим спокою.
4. Намалюй дивний образ свого стресу у вигляді обличчя або маски. Уважно придивися до отриманого малюнку і зміни його за допомогою кольорів на максимально смішний образ. Це простий та дієвий спосіб зняти напругу у людини.
5. Мандали, структурні, правильні, повторювальні зображення у колі залишаються одним з найкращих засобів від стресу.