Методичний дайджест   2020-09-25 13:16   72  

Дати дітям радість праці, радість успіху в навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - це перша заповідь виховання.
 
В. Сухомлинський
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 24 вересня 2020 року відбулася методична студія практичних психологів та соціальних педагогів «Інноваційні технології для досягнення успіху в Новій українській школі», модераторами виступили методисти Центру практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки Ольга Сухоребська та Вікторія Бурдіна.
Працівники психологічної служби ліцею № 22 висвітили питання щодо використання в закладах загальної середньої освіти інноваційних технологій, які б сприяли успішній соціалізації особистості, ознайомили учасників з педагогічною технологією «створення ситуації успіху» для учнів з особливими освітніми потребами. Технологія «створення ситуації успіху» сприяє переживанню дитиною успіху в навчальній діяльності, прищеплює впевненість у собі, у своїх можливостях, активізує інтерес, пізнавальну активність, в учнів з’являється бажання знову діяти й досягати позитивних результатів. Адже, успіх має бути доступний кожній дитині. Наталія Андрусів, тренерка Благодійної організації АСЕТ, презентувала методику успішної ненасильницької комунікації Маршалла Розенберга. Практичні психологи та соціальні педагоги мали можливість опрацювати та змінити звичну для багатьох людей стратегію мислення і поведінки у конфліктних ситуаціях із реактивної (відповідь на подразник) на усвідомлену та емпатійну.
Методична студія працювала дистанційно з використанням сервісу Google meet.