Новини   2021-02-19 09:52   65  

 Ці слова із Святого Письма отець Василь Смицнюк вважає своїм життєвим кредом та щирим покликом свого серця. Адже немає нічого кращого, як отримувати від Бога особливу ласку та дарувати її іншим… А отець дарує її сповна, бо не лише піклується про вірян, а понад усе прагне осягнути Божу любов та лише з нею упевнено заходить до учнівського класу, бо крім священного служіння у церкві, має ще інше, не менш важливе, – бути вчителем.  А як відомо, якщо справжній учитель переступає поріг школи, то вже  назавжди прикипає до неї серцем…

 У 2002 році отець Василь Смицнюк розпочав свою педагогічну практику у ліцеї №7 і от вже 19 років поспіль викладає для учнів ліцею курс «Основи християнської етики». Свої ж знання здобував у Теологічній академії Івана Золотоустого та Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника. За роки відданого учителювання невпинно вів дорогою духовного росту сотні молодих сердець. «Любов до молоді та Бога завжди перебуває у моєму серці»,  - каже про себе отець Василь.  І , справді, цю любов отець як педагог охоче доносить до своїх учнів на уроках християнської етики.

Тому й не вагався у своїх роздумах, коли вирішив узяти участь у міському конкурсі «Учитель року курсу «Основи християнської етики» - 2021». Та й хіба вагаються у головному – у своєму покликанню, своїй відданості обраному фаху. Не помилився  й  упевнено здобув перемогу.

На сьогодні отець Василь не лише докладає свої професійні вміння до становлення нової української школи  -  школи цінностей, а й є тим добрим провідником, який зумів об’єднати зусилля громади с.Сільця, щоб у селі постав новий храм – осердя духовного життя вірян.

Окрім цього, отець Василь брав участь у місійних служіннях для українських громад в Італії, Франції та Польщі.

Будучи духовним наставником не лише для дітей, а й для своїх колег-педагогів, отець Василь Смицнюк переконаний, що достатньо сьогодні на уроці вчити учнів доброму. Прикладом доброго навчання і доброго служіння можна виховувати і змінювати людей, адже тоді такий урок стає особливим уроком любові до Бога і України.