Новини   2020-06-22 14:14   84  

Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових, назв і дат історичних подій» (№ 4865–VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст.6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності,  які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення.  У зв’язку з цим, подаємо відповідну інформацію на сайті.

 Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: Українська гімназія №1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: Микола Сабат.

 Обгрунтування пропозиції:

 Микола Сабат  -  уродженець містечка Обертин, у 1905 році був призначений першим керівником станиславівської чоловічої гімназії з українською мовою навчання. На цій посаді перебував 22 роки, здобувши авторитет як професійний , вимогливий і національно свідомий керівник. Як  досвідчений педагог і знаний у краї вчений зумів зразково організувати роботу школи, що дало їй можливість увійти до числа кращих середніх закладів Галичини І половини XX століття. За його ініціативою в гімназії було запроваджено культ Українського Генія Тараса Шевченка, що мало велике значення в процесі українізації національно-культурного життя в нашому місті.

У 1930 році Микола Сабат, займаючи посаду директора Львівської Академічної гімназії, раптово помер, ставши жертвою польської репресивної політики. Похований українською громадою Станиславова в Меморіальному сквері як заслужений громадянин міста.

        В Українській гімназії №1 постійно проводяться тематичні лекції,  наукові конференції, інформаційні хвилинки,  присвячені   вченому                                                                  Миколі Сабату.

         Пропозицію щодо присвоєння Українській гімназії №1  його імені підтримують учнівський та педагогічний колективи.

З урахуванням вищевказаного, було вирішено присвоїти  Українській гімназії №1  ім’я Миколи Сабата.

 Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: педагогічний колектив Української гімназії  №1 Івано-Франківської міської ради (витяг з протоколу від 16.03.2020 року).

 Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

 форма громадського обговорення: громадські слухання у вигляді круглого столу.

 Дата та час громадського обговорення: 27.07.2020  року о 13.00 год.

 Місце проведення: Українська гімназія №1  Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області (вул.Калуське шосе,1).

 Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):

 усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі Українській гімназії №1 протягом 35 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Калуське шосе, 1, тел.(0342) 58-36-73,

e-mail: ukr.gimnazia1@gmail.com

Місцезнаходження та (або) адреса  електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за яким можна отримати консультації з питань, що внесено на громадське обговорення: 

м.Івано-Франківськ, вул. Калуське шосе, 1, тел.(0342) 58-36-73,

e-mail: ukr.gimnazia1@gmail.com

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

Дейчаківський Ігор Іванович.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:

узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті: www.mvk.if.ua.

 Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в обговоренні питання щодо присвоєння Українській гімназії №1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області імені Миколи Сабата.