Методичний дайджест   2019-04-12 08:43   305  

11 квітня 2019 року на базі ЗШ № 22 відбулося засідання школи молодого вчителя педагогів-словесників міста «Сучасний урок: пошук та інновації».
З метою формування практичних навичок ефективного проведення уроку, удосконалення професійної майстерності та опанування сучасними методиками і технологіями для молодих педагогів міста учасники школи молодого вчителя, учителі української мови та літератури ЗШ № 22 Оксана Гаврилів та Надія Остринська провели майстер-клас та педагогічне моделювання, запропонувавши присутнім цікаві інтерактивні вправи.

Оксана Гаврилів продемонструвала, які форми роботи вона активно використовує на уроках української мови, підвищуючи мотивацію навчальної діяльності учнівської молоді. Молоді колеги із задоволенням виконували творчі завдання, що сприяло підвищенню їхнього фахового рівня. Варто відзначити такі форми роботи, як: «Кластер», «Слова на одну тему», «Твір на одну букву», «Німий диктант», «Квітка цінностей».

Надія Остринська зацікавила педагогів інноваційними технологіями, які формують життєві компетентності школярів на уроках української літератури. Учитель акцентувала увагу на вивченні творчості Ліни Костенко. Особливо актуальною була робота в групах, коли кожен учасник зміг відчути себе частиною команди, яка досягає певної мети. За допомогою методу піктограм учасники заходу ознайомилися з основами ейдетики та проявили творчі здібності. Ігрові вправи («Пазли», «Колаж»), створений учнями буктрейлер та мотиваційний мультфільм спонукали педагогів до жвавого обговорення інноваційних технологій.

На увагу заслуговує спільна діяльність досвідчених учителів української мови та літератури ЗШ № 22, які активно долучилися до методичного заходу та підтримали молодих педагогів. Поєдналися професійний досвід і молодечий запал, інноваційний пошук та креативний підхід.