Методичний дайджест   2021-04-22 11:22   71  

21 квітня 2021 року на базі Дитячо-юнацького пластового центру (директор О. Румак) відбувся семінар-практикум «Конфлікт у громаді. Фасилітація групових конфліктів» у рамках Школи успішного конфліктолога для практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської міської ради.
 
Семінар проведено за підтримки Благодійної організації «БФ Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ» у межах проєкту «Долаючи розломи у громадах, що постраждали у конфліктах: від зцілення до співпраці».
 
Учасники семінару-практикуму разом із Радиславом Петрівим - медіатором, психологом, національним тренером з лідерства, тренером з розв‘язання конфліктів, розглянули основні шляхи вирішення конфліктів у групі за допомогою процедури модерації. Визначили, що досягти згоди і домовитися під час вирішення конфлікту, можуть допомогти неупереджені посередники: психолог - коли є внутріособистісні конфлікти, модератор - при конфліктах у групі, фасилітатори - конфлікти між групами. У ході роботи психологи та соціальні педагоги проаналізували основні етапи і перешкоди на шляху до вирішення конфлікту в групі та способи їх розв‘язання. Цікавим та цінним стало обговорення питання фасилітації міжгрупових конфліктів у громаді, принципів регуляції даних конфліктів, основних етапів фасилітаційних сесій.
 
Працівники Центру практичної психології та соціальної роботи висловлюють щиру вдячність керівникам та тренерам Благодійної організації «БФ Карітас-Івано-Франківськ» за професіоналізм та спільну працю.