Новини   2020-08-26 09:12   91  

Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших

                                                             Григорій Сковорода

 25 серпня 2020 року відбулися онлайн-серпневі педагогічні студії вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури міста у форматі ZOOM-конференції. Методист ІМЦ Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Рущак проаналізувала результати роботи міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури в умовах забезпечення якісної освіти у 2019-2020 н.р. Методист інформувала присутніх про навчально-методичне забезпечення викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури у 2020-2021 н.р. відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, оновлених навчальних програм.

У процесі роботи педагоги зробили висновок про те, що надзвичайно важливою є чітка система організації навчання в школі із самостійним опрацюванням матеріалу учнями під час дистанційного навчання. З метою підвищення якості освіти вчитель повинен добре планувати, заздалегідь визначати використання різних форм у системі методів і прийомів усієї навчальної діяльності, поступово їх ускладнюючи та урізноманітнюючи, що сприяє розвитку творчої ініціативи учнів.

На студіях було наголошено на актуальних формах навчання: записаних відеоуроках, презентаціях, відеоконференціях, інформуванні учнів та батьків про освітні ресурси, що сприятиме кращому засвоєнню знань здобувачів освіти з різними рівнями підготовки. Важливим є формування вміння вчитися з використанням інформаційних технологій, а в педагогів – уміння забезпечувати цей процес має стати пріоритетним освітнім завданням закладів освіти у 2020-2021 навчальному році.