Новини   2020-09-11 19:50   222  

Оскільки карантин продовжено, діти змушені залишатися вдома і вчитися дистанційно. Батьки стурбовані тим, як спонукати дітей вчитися. Особливі труднощі відчувають батьки дітей з гіперактивністю. Батькам нерідко доводиться допомагати дитині у навчанні. А якщо дітей декілька?...
Якщо ви перебуваєте в подібній ситуації і змушені поєднувати ролі мами і вчителя, вам можуть допомогти наступні поради:
1.Режим дня. Навчіть дитину дотримуватися певного розпорядку дня. Це полегшить її адаптацію на початку навчального року. Встати, застелити ліжко, вмитися, зробити гімнастику, обов’язково переодягнутись, поснідати… Складіть щоденний розклад для дитини. Роздрукуйте його і почепіть так, щоб дитина постійно могла його бачити. Поруч має бути годинник, щоб вона могла стежити за часом. Це організує її і допоможе дотримуватися розкладу. Переконайтеся в тому, що дитина спить достатню кількість годин. Слідкуйте не тільки за тривалістю сну, але і контролюйте час, коли вона лягає спати і прокидається. Дитина повинна прокидатися в один і той же час - тоді ввечері вона буде втомлюватися і раніше лягати спати.
2. Робоче місце Переконайтеся, що у дитини є постійне місце для навчання. Дайте дитині приладдя, необхідне їй для навчання. Якщо дитина звикне вчити уроки в одному і тому ж місці, у неї виникне менше труднощів з навчанням, оскільки середовище буде для неї знайомим, її будуть оточувати одні й ті ж звуки. Продумайте, як розташувати робоче місце, щоб дитині не заважали інші члени родини. Подбайте про тло за спиною вашого школяра. На випадок онлайн-уроків краще, щоб в об’єктив камери не потрапляли інші члени родини, які займаються своїми справами. Також під час уроків слідкуйте, щоб на столі не було іграшок, які можуть відволікати школяра від занять.
3. Ґаджети Дитині знадобиться комп’ютер, ноутбук, планшет або смартфон. Це не має бути дорогий та модний гаджет. Для шкільних справ буде достатньо смартфона або планшета, яким можна буде робити фото своїх робіт, щоб надіслати вчителю та брати участь в уроках на онлайн-платформах. Відштовхуйтеся від своїх можливостей. Але пам’ятайте про безпечність для очей. Чим більший екран – тим краще. Якщо дитина в квартирі буде не сама, і довкола неї вируватиме життя під час уроків, або дітей у вас кілька – краще забезпечити школяра навушниками. Накладні вважаються більш безпечними для дитячих вух, аніж навушники-крапельки. Також потрібно ще навчити дитину користуватися платформами: Zoom, Skype. Зробіть акаунти для дитини та покажіть їй, як вмикати необхідні додатки, підключатися до чату, як вимикати звук зі свого боку. Розкажіть вашому школяреві про правила поведінки під час онлайн-уроку. Зокрема те, що він перебуває вдома, не означає, що під час уроку можна їсти, ходити по кімнаті чи гратися.
4. Організація навчання
Розклад має включати перерви для фізичних вправ. Після таких перерв дитина краще концентрується на навчанні й менше відволікається.
Зосередьтеся на виконанні навчальних завдань, а не на тому, щоб проводити за навчанням певну кількість часу. Поставте дитині мету: розв'язати приклади в параграфі або прочитати 10 сторінок книги. Не змушуйте дитину проводити за підручниками певну кількість часу. Коли ви поставите їй конкретну навчальну мету, вона буде більш мотивованою: якщо вона зробить все завдання швидше, вона зможе пограти або зайнятися чимось цікавим.
Позитивне підкріплення добре допомагає мотивувати дитину. Якщо дитина самостійно виконує всі завдання, у якості винагороди можна купити їй іграшку, виділити більше часу на ігри або дати певні інші привілеї.
Дистанційне навчання - це випробування для усіх учасників освітнього процесу і лише спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху.