Новини   2020-03-24 14:59   231  

Перед учителями й учнями нашого ліцею, як і перед усіма учасниками навчально-виховного процесу України, постало питання проведення під час карантину навчальних занять з використанням технологій дистанційного навчання.

Кожен педагог ліцею підійшов до вирішення цього питання індивідуально, враховуючи, наскільки він і його учні готові перебудувати свою роботу, наскільки якісним є в них інтернет-доступ та наскільки вони вміють ним користуватися. У ліцеї навчається майже 1400 здобувачів знань із різних соціальних груп, тому підхід до дистанційного навчання учнів різний навіть у межах одного класу.

Більшість наших педагогів використовують методики перевернутого навчання. Матеріал учні опрацьовують самостійно з підручників,  інтернет–ресурсів (vseosvita.ua, nus.org.ua, naurok.com.ua та інших). Учителі надають учням плани уроків для самостійного опрацювання, які містять теоретичний матеріал, ілюстративне чи графічне зображення (пояснення), лінк на відео для перегляду. Учні отримують консультації вчителів і по телефону та у Viber-групах. Практикуються й  заняття в групах за допомогою  Skype.

Учні деяких класів надсилають фото виконаних завдань учителю, який згодом надає правильні відповіді та свої коментарі щодо завдань. Перевірка якості засвоєння опрацьованого матеріалу учнями інших класів відбувається в додатку Google Classroom, у якому вчитель має змогу перевірити роботи і з виправленнями повернути учням на доопрацювання.

Старшокласники пишуть контрольні твори та проєкти, а також виконують тестові завдання, розроблені провідними фахівцями, зокрема О.Авраменком.

Учитель хімії практикує хімічні диктанти телефоном.

З іноземних мов учні дивляться навчальні відео та художні фільми. Діти, які вивчають польську мову, використовують платформу Po polsku po Polsce.

Педагоги активно залучають батьків до співпраці, особливо це стосується учнів початкових класів. Саме батьки допомагають дітям знайти та опрацювати той чи інший контент, зв’язатися з учителем. Створюють родини й спільні цікаві проєкти, діляться позитивним настроєм та налаштовуються на плідну співпрацю.

10 березня всі вчителі початкових класів нашого ліцею пройшли навчання, на якому ознайомились з проєктом «Розумники». На період карантину всім педагогам України надано безкоштовний доступ до контенту «Smart-кейс вчителя». Учителі почали його активно застосовувати. Він містить 16 000 інтерактивних завдань з математики й української мови для 1-4 класів та інструменти взаємодії вчителя з учнями. Теми та завдання відповідають чинній навчальній програмі. Учні в ігровій формі, легко та з цікавістю навчаються і виконують завдання, а вчитель має змогу відслідковувати їхній поступ у навчанні й здійснювати індивідуальну корекцію знань.

Ось так ми дистанційно навчаємося, очікуючи завершення карантину. Усім бажаємо здоров’я та добра!