Новини   2020-03-24 17:09   112  

Сучасний світ регулярно підкидає нам нові виклики, тож актуальною стає навичка вміти швидко пристосовуватися до змін і бути гнучкими. Для сфери освіти це питання особливо актуальне. Довготривале призупинення навчання у школах і потреба миттєво перейти на дистанційну форму комунікацій – це насправді серйозний виклик для української системи шкільної освіти.

Але кожна проблема – це нові можливості й гарний привід, щоб нарешті почати робити те, що давно потрібно було зробити.  Для дітей – навчитися вчитися самостійно. Для вчителів – використовувати технології дистанційного і змішаного навчання.

ДИСТАНЦІЙНЕ І ЗМІШАНЕ НАВЧАННЯ: ЯК ЦЕ ПРАЦЮє

Робимо освітній процес удома цікавим і корисним. Педагоги використовують різні форми роботи та освітні платформи.

Ліцей № 5 досить успішно практикує технології дистанційного навчання. Кожен учитель сам обирає доступну дітям і батькам форму проведення дистанційних занять: розміщення матеріалів у блогах, через електронну пошту, viber-групи. 

Тут на допомогу приходять LMS-платформ (Learning and Management System), що дозволяють учням ефективно навчатися, а вчителям організовувати цей процес.

Зокрема, використання додатку МійКлас офіційно дозволено застосовувати в загальноосвітніх навчальних закладах (гриф МОН №22.1/12-Г-530 від 10.07.2018). https://miyklas.com.ua/

Google Classroom — безкоштовний сервіс, який використовують вчителі-предметники,  публікуючи навчальні матеріали, завдання учням та спілкуються з ними. 

Посилання на свій «Клас» розсилають всім учням. Якщо діти користуватимуться платформою з телефону, мають завантажити на мобільний однойменний застосунок. Вчителі розташовують уроки в «Класі» у чіткій послідовності, а учні можуть і коментувати ці уроки, і бачити всі потрібні посилання та свої оцінки. Усе це — на одній сторінці.  https://classroom.google.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

Зворотний зв’язок від вчителя – це ключовий елемент дистанційного навчання. Якщо учень не розуміє якусь тему, вчитель проводить онлайн-консультацію.  

Також існує чимало програм, що дозволяють вчителю створити завдання перевірки знань – Classtime, Kahoot, Quzizz та інші. Більшість з таких програм, мають мобільні версії, тож сам процес вирішення тестів зручний і цікавий. Батьки ж мають змогу моніторити весь процес, бачити оцінки, коментарі й оцінювати прогрес своєї дитини.

Крім того, консультації вчителів, перелік рекомендованої літератури, параграфи в підручниках, номери вправ і лінки є в інтернет-групах, які створені в інтернет-додатку Viber.

Для учнів середньої та старшої школи є рішення – гейміфікована онлайн-платформа iLearn, розробником якої є «Освіторія». Це соціальний проєкт, тож він повністю безкоштовний для усіх.

Платформа містить безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО з основних предметів, подкасти, тести й матеріали для самопідготовки. Кожного тижня проводяться вебінари з найкращими репетиторами Києва з української мови й літератури, математики, історії України та англійської мови.

Платформа працює 24/7. Все, що потрібно, щоб розпочати навчання – це гаджет з доступом в інтернет і трішки натхнення.

Старшокласники, які готуються до ЗНО, мають змогу самостійно розв’язувати тестові завдання попередніх років і прослуховувати курси підготовки, що є на онлайн-платформах Prometheus, EdEra, ILearn.

Із 17 березня стартувала трансляція курсів із підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН. Для учнів організували лекції з української мови і літератури, біології, математики та історії України

ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ

Зараз популярно говорити про «трикутник партнерства»: діти, вчителі, батьки. Дійсно, без участі всіх трьох сторін навчальний процес вдома не налагодиш.

Важливо розуміти, що карантин – це не канікули. Тому необхідно намагатися правильно організувати робочий день учня, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно.

По-перше, по-друге і по-третє, слід дотримуватися режиму дня дитини. Прокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай.

План – половина справи. Зробіть план завдань на день, і хоча б умовний домашній розклад. Це допоможе дитині зорганізуватися, а ще розвивати навички тайм-менеджменту.

Ну і, звісно, варто підтримати свою дитину. Карантин – гарна нагода побути разом і нарешті зробити те, що давно планували. Читання один одному ввечері – навіть якщо це тексти шкільної програми – чудове поєднання приємного з корисним.