Методичний дайджест   2019-02-08 11:53   178  

Безумовно приймати дитину - означає любити її не за те, що він красивий, розумний, здатний, відмінник, помічник і так далі, а просто так, просто за те, що він є!

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки на базі НВК «Школа-гімназія №3» відбулось тренінгове заняття для вчителів початкових класів «Основні орієнтири у роботі з батьками».

Ефективному спілкуванню навчали учасники творчої групи, учителі методисти: Світлана Дейнека, учитель Ліцею №13 та Н.Груша, учитель ЗШ №3.

Мета заняття передбачала створення умов для особистісно-орієнтованого стилю спілкування батьків з дітьми. “Я-висловлювання” – прийом, що часто застерігає конфліктні ситуації та допомагає людям краще розуміти один одного. Дійсно, часто ми починаємо говорити комусь «Ти мене образив», «Ти завжди так поводишся». Такі звинувачення легко переростають у конфлікт, а от перехід з “Ти”, на опис своїх почуттів, зазвичай пом’якшує ситуацію. «Мені не приємно чути такі слова», «Я почуваю себе ніяково в такій ситуації» або «Мене засмучує, коли ти запізнюєшся».

Учасники, працюючи в групах, навчалися ефективному спілкуванню, безумовному прийняттю дитини, прийому «Я-повідомлення» та розглядали проблему «Що заважає слухати дитину?».

Запропоновані форми та методи роботи допоможуть педагогам ознайомити батьків здобувачів освіти з психологічною теорією проблеми спілкування та навчити їх способам ефективного спілкування з дітьми.