Методичний дайджест   2019-04-12 08:39   72  

Обдаровані, талановиті діти – це величезне загальнолюдське багатство, неоціненний національний статок, що гарантує людству гідне життя.
Кожна дитина обдарована по-своєму. Для того, щоб зберегти національне багатство, примножити його і використовувати з максимально можливою користю, необхідно навчитися допомагати особистості віднайти себе і правильно оцінити, обережно підтримувати її розвиток.

Саме в руслі теми «Обдаровані діти: виявлення-навчання-розвиток» працювали учасники творчої групи педагогів-організаторів разом з методистом ІМЦ Н.Цюпер, на засіданні, що відбулося 10.04.2019р. на базі ЗШ №7 (М.Попович).

Педагоги організатори проаналізували різні підходи до визначення сутності природи обдарованості, визначили сфери обдарованості, методи виявлення та діагностики, характерні особливості обдарованих дітей та їх відмінності з відмінниками, окреслили можливі труднощі та проблеми обдарованих дітей.

Учасники творчої групи зазначили, що розвитку обдарованості сприяє дотримання певних умов: позитивне сприйняття та партнерське співробітництво між учителем та учнем, створення ситуації успіху та забезпечення права на пошук та помилку, без зниження оцінки, надання можливості виправлення помилки, підтримка ініціативи в різних сферах діяльності учня, навчання прийомів самостійної роботи, способів самоконтролю, дослідницької діяльності, використання різноманітних за форматом проведення, аудиторією учасників, складністю завдань інтерактивних заходів, що об’єднані спільною спрямованістю на активізацію інтелектуально-пізнавальної та творчої діяльності підростаючого покоління.

Проблема виявлення, навчання, розвитку та підтримки талановитої молоді
пріоритетна в сучасній освіті. Адже одним із основних завдань сучасної освіти є розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, природної обдарованості учнів, формування в них творчого потенціалу, критичного мислення, уміння самореалізуватися та бути компетентним.