Методичний дайджест   2019-04-15 14:37   94  

Корупція є однією з найбільших проблем сучасності.  У світі немає жодної країни, в якій би її  не було. Згідно з рейтингом найменше  корупції  в Данії , Новій Зеландії, Фінляндії, Швеції та Норвегії. Найвищий рівень  в Афганістані, Судані  і Сомалі. Україна залишається серед найбільш корумпованих країн світу, займаючи 142 місце зі 175, про це свідчать дані дослідження Transparency International.

Тому  сьогодні  дуже важливо пояснювати підростаючому поколінню, що  це протиправне явище  суттєво обмежує соціальні, політичні і громадянські права та свободи людини, а також   породжує правовий нігілізм і недовіру населення в реальність і можливість формування в Україні демократичної, соціальної та правової держави.

12 квітня 2019року з ініціативи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  на базі ЗШ №15  відбулося  тренінгове заняття   «Разом проти корупції» для учнів 8- х класів  закладів загальної середньої  освіти : СШ №5,ЗШ №3,15,21,гімназії №2.

 Методист ІМЦ Леся Руда та вчителі правознавства Емма Томін (ЗШ №15), Галина Парамонова ( СШ №5) залучили  школярів до обговорення  причини виникнення  корупції, її видів  у різних сферах суспільного  життя , а також до пошуку  шляхів протидії та подолання  цього явища.

Восьмикласники прийшли до думки, що корупція однозначно є протиправним явищем,  і в боротьбі з нею необхідно змінювати суспільну свідомість громадян, нейтралізувати причини та умови корупційної злочинності, а  також вдосконалювати вітчизняне антикорупційне законодавство.