Новини   2019-03-13 16:29   80  

Активне впровадження інклюзивного навчання у практику роботи закладів дошкільної освіти зумовлює багато нових напрямків у професійній діяльності педагогів. Особлива роль в цьому процесі належить практичному психологу освітнього закладу, зокрема,  його професійним знанням, умінням формувати необхідні компетентності.

З метою підвищення професійної майстерності молодих спеціалістів та забезпечення якісного освітнього процесу 13 березня 2019 року на базі ЗДО №3 «Бджілка» відбулася школа молодого психолога ЗДО на тему «Особливості психологічного супроводу інклюзивного навчання».

Запрошеними учасниками ШМП були досвідчені практичні психологи закладів дошкільної освіти міста Оксана Яцків, Світлана Яблонська та Мар’яна Червак, які поділилися цінною інформацією та висвітлили практичний досвід психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в адаптаційний період їх входження в освітній простір. Зокрема, розкрили важливі напрямки, методичні прийоми психологічної роботи, які формують толерантність у батьків, педагогів, усвідомлення індивідуальних особливостей розвитку і освітніх потреб дітей, способи налагодження комунікативної взаємодії в колективі однолітків.

У ході роботи ШМП молоді спеціалісти ознайомилися із складовими інклюзії та професійною роллю психолога в процесі супроводу інклюзивного навчання, з’ясували перелік обов’язкової документації для здійснення психологічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, проаналізували особливості роботи з батьками дітей з ООП в умовах інклюзивного навчання, ознайомилися з ефективними діагностичними та корекційними методами і методиками супроводу інклюзивної освіти. Окрім того, відповідали на питання, надихали та мотивували до професійного і особистісного розвитку своїх молодших колег.

У рамках ШМП було розглянуто ще одне актуальне питання – психологічний супровід педагога в міжатестаційний період. Зокрема, увагу молодих психологів було зосереджено на вивченні та аналізі психологічних аспектів професійної діяльності, виявлення симптомів професійного вигорання педагога в атестаційний період для створення умов щодо розвитку професійно значущих якостей, профілактики професійного вигорання та покращення емоційного самопочуття, стимулювання прояву творчих здібностей, пошуку прихованих ресурсів. Детально розглянуто ряд діагностичних методик визначення професійних та особистісних характеристик та принцип написання психологічної характеристики педагога.

За відгуками молодих психологів, висвітлені питання були змістовними, потрібними та своєчасними.

Школу молодого психолога ЗДО провели І.Рошак, методист ЦППСР та Н.Войтків, практичний психолог ЗДО № 10 «Катруся».