Методичний дайджест   2019-04-08 17:02   160  

Відповідно до роботи Департаменту освіти та науки 04.04.2019р. на базі Івано-Франківської ЗШ №21 проведено інструктивно-методичну нараду учителів предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти м. Івано-Франківська.

Значну увагу було приділено питанням організації позакласної роботи з предмета «Захист Вітчизни», яка  сприяє активізації й покращенню національно-патріотичного та військово-патріотичному вихованню учнівської молоді.

Валько Ігор Богданович, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки, зазначив, що у період збройного конфлікту на сході України, на чільне місце виходить уміння педагогів не тільки виховати в учнів почуття любові та  національної гордості за свою Батьківщину,  але й привити школярам свідоме розуміння того, що у випадку загрози національній безпеці країни, агресії   інших держав на територіальну цілісність України чи поширення сепаратистських проявів, справжній чоловік завжди повинен бути готовим  стати на захист рідної Батьківщини. Тому дуже важливо, щоб школярі мали можливість в ігорвій формі закріпити здобуті на уроках «Захисту Вітчизни» знання, навички та вміння. З цією метою заплановано провести низку заходів:

- 10-12 травня ц.р. міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);

- 18 травня ц.р. міську спартакіаду з військово-прикладних видів спорту серед старшокласників;

- 27-31 травня ц.р. міський етап молодіжної науково-пізнавальної, патріотичної Програми «Чорний ліс – 2019».

На нараді також детально обговорили стан підготовки до організації та проведення 3-х денних навчально-польових зборів та стрільб бойовими набоями з автомата Калашникова з юнаками 11-х класів закладів освіти м. Івано-Франківська. Вацеба Ярослав Іванович, голова міського методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни», довів до відома вчителів витяг з наказу військового комісара Івано-Франківського міського військового комісаріату від 28.03.2019р. №40 щодо графіку проведення стрільб на стрільбищі в/ч 3072 у с. Старий Лисець. Він просив приділити

Учителі предмета висловили прохання, щоб Департамент освіти та науки й надалі сприяв закладам освіти у покращенні й зміцненні матеріально-технічної та навчальної бази з викладання предмета «Захист Вітчизни».

Підводячи підсумки наради, головний І.Валько попросив учителів відповідально спланувати та провести навчально-польові збори й особливу увагу приділити питанням дотримання техніки безпеки учнями при виконанні вправи зі стрільби з АК, а також з метою підвищення рівня інформаційно-методичної допомоги, ознайомлення з кращим передовим педагогічним досвідом учителів предмета «Захист Вітчизна», подати в ІМЦ Департаменту освіти та науки пропозиції до підготовки проекту плану роботи на 2019-2020 навчальний рік.