Методичний дайджест   2019-03-01 15:55   79  

В сучасних умовах оновлення системи освіти Нової української школи значно підвищилась роль і відповідальність соціального педагога. Він повинен відігравати різноманітні соціальні ролі та змінювати їх у практичній діяльності в залежності від ситуації і характеру проблеми. Однією з актуальних проблем, з якою часто зустрічаються сьогодні соціальні педагоги у навчальних закладах, є проблема булінгу та вироблення оптимальних і дієвих способів його профілактики.

Саме тому на черговому засіданні інтервізійної групи соціальних педагогів, яке відбулось 27.02.2019 року на базі дитячо-юнацького пластового центру, було звернено особливу увагу на дану тему. Члени інтервізійної групи обмінялись практичним досвідом, продемонстрували найбільш ефективні вправи щодо профілактики булінгу, які вони проводять у своїх навчальних закладах.

Цікаву та пізнавальну вправу «Кошик емоцій» провела соціальний педагог ЗШ №18 Т.Токарєва. Світ емоцій людини різноманітний і учасники інтервізійної групи на прикладі даної вправи мали можливість порівняти різні емоції булера, жертви та спостерігачів. Соціальні педагоги М.Данилюк (СШ №1) та Б.Височанська (ЗШ №16) поділились досвідом  та практичними вправами, які вони освоїли під час тренінгу «Робота з дітьми, які потерпіли від булінгу». Важливою складовою щодо профілактики булінгу у школах  є робота з формування в учнів позитивних ціннісних орієнтацій та розуміння серйозності наслідків цькування для жертви. Саме на це спрямована вправа «Два яблука», яку продемонструвала соціальний педагог Т.Довга (ЗШ №24).

Учасники інтервізійної групи поповнили свій досвід цікавими та корисними вправами, а також обмінялись рекомендаціями щодо ефективної організації профілактичної роботи з питань протидії булінгу.